Recenzja produktu Golf zamiast szalika

W golfikach zakochałam się 15 lat temu, kiedy po raz pierwszy miałam styczność z tym praktycznym produktem BeXy – polskiego producenta. W zimowy czas, kiedy opatulamy szyję dziecka najbardziej, szalik u nas nie sprawdził się zupełnie. Nawet trzy razy owinięta szyja dziecka zawsze była odsłonięta to tu, to tam. Na dodatek założenie szalika wymagało ode mnie i dziecka cierpliwości. Nie oszukujmy się, małe dziecko samodzielnie nigdy nie założy szalika dobrze.

I wtedy bach- objawienie ubraniowe! Golf dziecięcy zamiast szalika! Ktoś pomyślał o tym problemie za mnie i całkiem mu to dobrze wyszło.

Golf jest bardzo rozciągliwy więc nie ma mowy o przeciskaniu go na siłę przez głowę. Jest nieco dłuższy, posiada niby śliniak, który chroni klatkę piersiową i kark dziecka. Dziecko, które intensywnie się rusza podczas zimowego spaceru, zjeżdża na sankach czy ślizga się, nie będzie zwracało uwagi, na to, czy szalik poluzował się, przesunął. Przy golfie nie ma tego problemu. Leży spokojnie tak jak go założyliśmy. Golfik jest podszyty super miękkim polarem. Uwierzcie mi, cieplej, wygodniej, bardziej praktycznie się nie da.

Golf po upraniu szybko wysycha. Nie chłonie wody. Nie próbowałam go suszyć w suszarce automatycznej więc nie wiem co dzieje się przy takim suszeniu.

Samą część golfa przy szyi można zawinąć na pół, tak jak na zdjęciu, lub pozostawić rozwiniętą- wtedy golf będzie sięgał wyżej. W każdym przypadku to praktyczne rozwiązanie na zimę.

golfik zamiast szalika dla niemowlaka

golf niemowlęcy zamiast komina i szalika

Recenzja produktu Piżama dla dzieci Gabrysia

piżamka dziecięce dla dziewczynki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piżamka dziecięca Gabrysia to nowy model w sklepie. Ta piżamka ma też swój odpowiednik dla chłopców w kolorze niebieskim. Jednak przedmiotem tej recenzji jest różowa piżamka dziewczęca.

Piżamkę producent zdecydował się wykonać z bawełny 100%. Czuć to w dotyku bo materiał jest miękki, gładki, przyjemny. Bardzo lubię modele piżamek wykończone ściągaczami. Ściągacze przydają się szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, i szczególnie  w przypadku dzieci regularnie odkrywających się w nocy. Ściągacz trzyma całe nogawki i rękawy na miejscu, zapobiega podwijaniu się. Moja mała testerka piżamki należy do właśnie tej grupy dzieci, którym kołderka przeszkadza w nocy. Moja mała testerka ma też dość dużą głowę przez co często mamy problemy z wkładaniem bluz przez głowę. Otwory na głowę są po prostu za małe. W piżamce Gabrysia nie ma tego problemu. Materiał nie jest sztywny i bez problemy rozciąga się, głowa przechodzi i nie jest to wciskanie na siłę.

różowa piżamka dla dziewczynki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Producent zaleca pranie ubranka w temperaturze 40C. Milczy na temat suszenia w suszarce automatycznej. I ja regularnie piorę piżamkę w 40C z dodatkowym płukaniem. Nie posłuchałam producenta w kwestii suszenia i suszę ubranko w suszarce automatycznej. Suszarka szybciej zniszczy ubranko – materiał ulega pocienieniu, ale dotyczy to każdego ubrania suszonego w suszarce. Rozwieszona na zwykłej lince piżamka Gabrysia szybko schnie.

W pasie wszyto gumkę, która jednak nie jest zbyt ciasna, zadbano o wygodę dziecka. Na koniec zostawiłam wzorki na piżamie. Moja mała testerka uwielbia ubranka różowe, najlepiej wściekle różowe, a jak już jest brokat to jest w siódmym niebie. Piżamka Gabrysia jej nie zawiodła. Bardziej różowa być nie mogła. A odrobinki świecącego brokatu zostały wplecione w aplikacje na bluzie piżamki.

 

piżamka dla niemowląt z serduszkami

Wyprawka niemowlęca – dylematy Mamy i Taty – rozmiar 56 czy 62?

Gdy spodziewałam się pierwszego dziecka już po pierwszym trymestrze nie mogłam w żaden sposób powstrzymać się przed kupowaniem wyprawki. Szperałam w sieci i porównywałam naprawdę liczne listy z wyprawkami promowane na blogach, czy stronach parentingowych.

Czytaj dalej Wyprawka niemowlęca – dylematy Mamy i Taty – rozmiar 56 czy 62?