Ile kosztuje suszenie ubranek w suszarce automatycznej?

Dostajemy od Was dużo pytań o suszarkę do ubrań. Najczęściej pojawia się pytanie o koszt cyklu suszenia ubranek. Czy rachunki za energię dużo wzrosną? Dlatego specjalnie dla Was zrobiliśmy test z watomierzem, który pokazał ile naprawdę kosztuje suszenie w suszarce do ubrań. Watomierza używa się do mierzenia poboru mocy czynnej. Watomierza nie oszukasz – watomierz prawdę Ci powie. Ten aparacik wykorzystuje się do znalezienia winowajcy zbyt wysokich rachunków za prąd w gospodarstwie domowym. Sprzęt podłącza się po kolei do wszystkich domowych urządzeń i sprawdza, ile mocy pobierają, i ile kosztuje ich codzienne użytkowanie .

Założenia testu – ile ubranek będziemy suszyć?

W celu przeprowadzenia tego testu suszyliśmy ubranka w suszarce automatycznej Bosch EcoLogixx 7. Trafiło do niej pranie z pralki o pojemności 9kg. Pranie było odwirowane na programie używającym 1200 obrotów. Program prania trwał 1 godzinę i 3 minuty – program krótki dla tkanin mieszanych. Temperatura 40C. Do suszarki trafiły między innymi bawełniane piżamki dziecięce firmy Mrofi. Producent ubranek dla niemowląt Mrofi wyraźnie zaznacza na metkach, że nie można tych piżamek suszyć w suszarkach. Jednak my to robimy od lat, wielokrotnie i piżamkom nic nie jest. Nie zmniejszają się, nie kurczą, nie dziurawią przy gumce w pasie i przy ściągaczach nogawek spodni i rękawów bluzki.

Jak wygląda watomierz przed włączeniem cyklu suszenia?

Watomierz jak widać na zdjęciu jest wyzerowany i gotowy do pomiaru. Suszarka jest zapakowana ubrankami i gotowa by zacząć na programie o nazwie Do Szafy.

Watomierz na starcie mierzenia poboru mocy suszarki do ubrań

Suszarka do ubranek gotowa do pracy

Ile kosztuje cykl suszenia ubrań w suszarce automatycznej?

Wskazania watomierza pokazują, że suszarka przedłużyła program suszenia do 3 godzin i 41 minut. To długo, ale tyle było jej potrzeba by wysuszyć ilość włożonych ciuszków. Ilość pobranej w tym czasie energii to 1,568KWh. Według naszej taryfy 1KWh kosztuje 60 groszy. Zatem nasz cykl suszenia kosztował 1,568×0,6=0,9409. Jeden cykl suszenia kosztuje 94 grosze. Koszt suszenia ubranek możecie obliczyć samodzielnie mnożąc uzyskany przez nas wynik przez stawkę za 1KWH w Waszej taryfie.

Watomierz pokazujący ile prądu pobrała suszarka

 

 

Body koszulowe i kamizelka – dobrze dobrana para ubranek dla niemowlaka

Chłopięce body koszulowe to klasyka. Ubranko wygląda zupełnie tak samo jak dorosła koszula Taty, a zapięcie w kroku body jest zakryte spodniami. Te mankiety, ten kołnierzyk, rozpięcie na całej długości koszuli – wypisz, wymaluj jak u Taty! A do tego mamy klasyczną super elegancką kamizelkę dla chłopca zapinaną na zatrzaski. Duet doskonały! Tata może założyć taką samą koszulę jak syn na wyjątkowe momenty w życiu i uwiecznić chwilę na pamiątkowej fotografii.

Ciuszki niemowlęce chłopięce w wersji eleganckiej

Biała bodokoszula i kamizelka – na jakie okazje?

To typowo galowy strój, który całkiem często przydaje się niemowlętom. Każda ważna okazja wymaga odpowiedniego stroju odmiennego od codziennego. Maluch wystąpi w galowym ubiorze podczas Świąt, na urodzinach, na uroczystościach rodzinnych takich jak ślub, chrzest święty, komunia. Dlaczego te eleganckie ubranka są takie fajne? Bo mimo bardzo wytwornego wyglądu są bardzo wygodne dla malucha. Mają tak atrakcyjny wygląd, że kojarzą się ze sztywnymi ubraniami noszonymi tylko sporadycznie, okazyjnie, bo częściej się nie da z powodu dyskomfortu odczuwanego podczas ich noszenia. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. To ciuszki, które maluszek odczuwa jak codzienne komfortowe ubrania, niemalże jak dresy czy wygodne pajacyki. Tradycyjna muszka dodatkowo podkreśla odświętność ubioru. Projektanci mody dziecięcej położyli nacisk na wybór tkanin. A owe tkaniny są miękkie, nie sztywne, nie gryzące, nie krępujące ruchów dziecka. Wręcz ubranko marzeń.

Kolorowe body koszulowe i kamizelka – na jakie okazje?

Eleganckie ciuchy w kratę dla niemowlaka chłopca

Bardzo popularne są koszulowe body dla chłopców w kratę. Użyto tutaj bardzo mocnych, kontrastujących ze sobą kolorów. Każdy z tych kolorów na koszuli pasuje do granatowej kamizelki. Mały chłopiec będzie się świetnie prezentował w bodokoszuli w czerwono-czarną kratę z granatową kamizelką. Taka stylizacja sprawdzi się podczas świąt Bożego Narodzenia, ale nie tylko. Taki ubiór będzie doskonały na dzień Babci i Dziadka. Tak elegancko ubrany wnuczek zrobi na Dziadkach wrażenie. Gdy malucha odwiedza Ciocia z Wujkiem także wypada się ciekawie zaprezentować. Wtedy body koszulowe w kratę z kamizelką stanowią strój nie przesadnie uroczysty, a jednak nie codzienny. Tym razem krata na bodokoszuli może być biało-czarna. Oczywiście, połączenie tych dwóch ubranek to raczej propozycja na chłodniejsze dni, na zimę i jesień. Wiosną i latem będzie dziecku za gorąco w dwóch warstwach ubranek.