Ubranka wielofunkcyjne – do wszystkiego czy do niczego?

Zaraz, zaraz, co to są ubranka wielofunkcyjne? Czy to coś takiego jak pralko-suszarka? Czy coś co ma wiele funkcji może się sprawdzać i pełnić każdą z nich dobrze, a nie tylko powierzchownie i zdawkowo?
Czytaj dalej Ubranka wielofunkcyjne – do wszystkiego czy do niczego?

Spódniczki dziewczęce- gwiazdy dziewczęcej szafy

Sukienka czy spódniczka? Co by tu dzisiaj założyć małej córeczce – zastanawia się mama. Sukienki są bardziej zabudowane, a spódniczki dziewczęce ślicznie wieńczą strój dziecka. Które ubranko wybrać dla noworodka, a które dla niemowlaka?
Czytaj dalej Spódniczki dziewczęce- gwiazdy dziewczęcej szafy

Body niemowlęce- celebryta wśród wyprawki dla noworodka

Body niemowlęce to prawdziwa gwiazda wśród ubranek wchodzących w skład wyprawki dla noworodka. Bez niego kompletna wyprawka dla noworodka nie istnieje. To najchętniej kupowany prezent na przyjęcie baby shower, na pierwsze odwiedziny u noworodka po jego wyjściu ze szpitala, nawet na pierwsze urodziny dziecka. Nie ma body – nie ma wyprawki. Nie może zabraknąć go w szafie każdego maluszka. Czytaj dalej Body niemowlęce- celebryta wśród wyprawki dla noworodka

5 produktów, których nigdy podejrzewalibyście o bycie przydatnym w wyprawce dla noworodka

O wyprawce niemowlęcej napisano już wiele tekstów, poradników, ustalono wiele list z produktami dla noworodka. Są takie produkty wśród składników wyprawki, których nigdy byście nie podejrzewali o wysoką przydatność, i które nie występują raczej na popularnych listach wyprawkowych lub w poradnikach o tym, jak zacząć kompletowanie wyprawki. To rzeczy spoza popularnej listy, choć i te bardzo lubiane znajdą się na naszej wyliczance. Wybraliśmy tylko pięć takich produktów. Spróbujemy wytłumaczyć nasze wybory i przekonać Was do nich. Wszystkie te produkty można kupić przez Internet w sklepie wysyłkowym, czyli wygodnie, i bez wychodzenia z domu, popijając herbatę, i delektując się słuchaniem ulubionej muzyki.

buciki dla noworodka dziewczynki

 

Czytaj dalej 5 produktów, których nigdy podejrzewalibyście o bycie przydatnym w wyprawce dla noworodka

Wyprawka dla niemowlaka – ubranka ze ściągi

Jesteście z dzieckiem już w domu. Okres noworodkowy szybko minął na poznawaniu się nawzajem i uczeniu rytuałów. Niepostrzeżenie noworodek zamienił się w niemowlaka! Jak to się stało?! Dopiero przywitaliście się po porodzie w szpitalu, a tymczasem jesteście już w domu wdrożeni w rytm domowy. Wspomnienia porodu powoli odchodzą w niepamięć. Wyprawka dla niemowlaka – ubranka ze ściągi – z tym dzisiaj do was przychodzimy pomagając zacząć kompletowanie wyprawki.

I nagle przychodzi dzień kiedy body 56 staje się za krótkie, pajacyki robią się za ciasne i chcąc- nie chcąc trzeba zabrać się do skompletowania wyprawki dla niemowlaka. Oto wyprawka dla niemowlaka bez tajemnic!
Czytaj dalej Wyprawka dla niemowlaka – ubranka ze ściągi

Świąteczne decyzje listopadowe

Święta Bożego Narodzenia w tym roku pukają w okno zdecydowanie szybciej. W telewizji reklamy pełne choinek, prezentów, a wszystko skąpane w białym puchu śnieżnym. Podczas gdy w realnym świecie dopiero opadają liście z drzew, świat handlu wyjechał już saniami z Bieguna Północnego nie pytając Mikołaja o zdanie. Świąteczne szlagiery rozbrzmiewają z głośników w centrach handlowych. Stoiska z łakociami typowo świątecznymi pojawiły się już w październiku. Kiedy kupować ubranka świąteczne, żeby zakupy wyszło jak najkorzystniej? Czytaj dalej Świąteczne decyzje listopadowe

Wyprawka do szpitala dla Mamy

Torba Mamy do szpitala przygotowana do porodu musi pomieścić wiele potrzebnych rzeczy dla mamy i dziecka. Wyprawka dla noworodka do szpitala opisana została w odrębnym wpisie, więc ten traktował będzie tylko o produktach niezbędnych kobiecie rodzącej na oddziale położniczym, oraz potrzebnych później na oddziale noworodkowym. Podczas samego porodu, jak i po porodzie, przyszła mama będzie potrzebować różnych artykułów higienicznych i ubrań. Musi je mieć stale pod ręką, więc strategiczne spakowanie torby do szpitala ma kluczowe znaczenie.

majtki poporodowe jednorazowe do porodu
Czytaj dalej Wyprawka do szpitala dla Mamy

Wyprawka dla noworodka do szpitala – niezbędnik Mamy

Wyprawka dla noworodka to nie to samo co wyprawka dla noworodka do szpitala zabierana w torbie na czas po narodzinach dziecka. Przygotowywana zwykle pod koniec ciąży, gotowa wyprawka jedzie wraz z rodzicami do szpitala na poród. Przygotowanie torby szpitalnej dla dzieci zaczynają się zwykle podczas kompletowania wyprawki na pierwsze tygodnie życia małego dziecka.

Mama kompletuje ją zgodnie z zaleceniami oddziału położniczego, na którym planujemy rodzić i powitać dziecko na świecie. W szpitalu na izbie przyjęć najczęściej wisi lista z niezbędnymi ubrankami, które trzeba mieć ze sobą na czas porodu. Wystarczy zrobić sobie wycieczkę na izbę przyjęć w 3 trymestrze ciąży i sfotografować listę. W ten sposób będzie łatwiej przygotować torbę szpitalną. Można tez zadzwonić do szpitala i dopytać o potrzebne akcesoria. Co tak naprawdę przyda się w torbie szpitalnej dla maluszka?

Narodziny dziecka - wyprawka dla szpitala dla dziecka Czytaj dalej Wyprawka dla noworodka do szpitala – niezbędnik Mamy

Kruszonka do ciasta

Dzieci kochają pomagać w kuchni. Mieszać, rozsypywać, dodawać składniki, rozdrabniać, formować, wycinać. Wystarczy trochę mąki i zabawa gwarantowana. W kuchni maluchy ćwiczą małe rączki, rozwijają zdolności nie tylko kulinarne, ale i manualne. Poza tym robicie coś fajnego razem. Przy wycinaniu kształtów ciastek trzeba się wykazać precyzją, a nawet jeśli kształt nie wyjdzie to nic nie szkodzi. Liczy się próbowanie i zabawa.

Nie o wycinaniu kształtów ciasteczek jednak będzie mowa.
Czytaj dalej Kruszonka do ciasta