Czym różnią się body od śpioszków?

Body niemowlęce

Body i śpioszki niemowlęce to zupełnie dwa różne ubranka, służące do różnych celów. Body to zamiennik bluzeczki dla dzieci, a śpiochy zastępują zabudowane spodenki lub pajacyk. Początkujący rodzice mogą zgubić się w gąszczu ubranek dla niemowląt, bo jest w czym wybierać. W naszej ofercie znajdziecie oba ubranka dla dziewczynek i chłopców. Wielu rodziców jednak pyta, które ubranka wybrać na początek, i czym różnią się body od śpioszków.

Body dziecięce – jak wygląda i kiedy się je zakłada dziecku

Body dla maluszków to ciuszek zastępujący bluzeczkę lub kaftanik. Może mieć długi rękaw, krótki rękaw, a może także wcale nie mieć rękawków. Długość rękawa będzie zależała od pory roku, w której powitacie malucha na świecie. Materiał, z którego uszyte są body jest jak najbardziej naturalny, tak więc body dostępne w naszym sklepie uszyte są z bawełny.

Ubranko to ma zatrzaski na ramieniu i w kroku. Rozpięte zatrzaski na ramieniu powiększają otwór na głowę, a napki w kroku ułatwiają zmianę pieluszki. Dla najmłodszych dzieci posiadamy w ofercie body kopertowe, rozpinane na całej długości jak kaftanik.

Body w wyprawce przydają się zawsze, o każdej porze roku, i na każdą okoliczność.

Śpioszki niemowlęce- co to?

Śpioszki niemowlęce przypominają pajacyk bez rękawów, lub spodenki niemowlęce z przedłużonym karczkiem i wszytymi stopami. Wszyte stopki zastępują skarpetki niemowlęce, a zatrzaski na ramionach trzymają ubranko w ryzach i na miejscu.

Ubranka te są miękkie w dotyku i z pewnością zapewniają dziecku komfort, dzięki materiałom, z których są uszyte, oraz dzięki luźnemu, swobodnemu krojowi. Każdy model śpioszków zapewnia swobodę ruchów, a więc macie pewność, że maluchowi jest wygodnie.

 

Co wybrać: śpioszki czy body dziecięce?

To zupełnie dwa odrębne ubranka niemowlęce przeznaczone do innych celów. Te dwa ciuszki uzupełniają się i razem mogą stanowić doskonały komplet niemowlęcy. Body niemowlęce należy do górnej części odzieży, podczas gdy śpioszki to raczej dolna odzież.

Czy śpioszki zastępują pajacyki?

Czasami o śpioszkach mówi się, że są to pajacyki bez rękawów. Jednak pajacyk to jednoczęściowy strój – całkowicie samodzielny. Nie potrzebujecie już dodatkowego ubranka do pajacyka, by strój dziecięcy był kompletny, Śpioszki potrzebują kaftanika lub body by maluch był kompletnie i wygodnie ubrany.

Które ubranko niemowlęce nadaje się na lato, a które nie?

Body z krótkim rękawem i bez rękawków idealnie nadają się na lato. Śpioszki będą zbyt ciepłym ubrankiem na lato, bo dają dodatkową warstwę tkaniny na wysokości pleców. Jeśli założycie dziecku body, a na to śpiochy to maluchowi będzie zbyt ciepło.

Czy body nadaje się dla noworodka?

Body dziecięce to świetne ubranko dla noworodka. Dedykowanym dla noworodków body jest body kopertowe, rozpinane na całej długości ciuszka. Łatwo jest je maluszkowi założyć i zdjąć, dlatego tak chętnie ten model jest wybierany przez każdego rodzica szczególnie na początku, kiedy maluch przychodzi na świat.

Czy śpioszki nadają się dla noworodka?

Śpioszki są zdecydowanie doskonałym wyborem ubranka dla noworodków. Są łatwo dostępne w każdym sklepie, wygodne i przyjazne dla skóry dziecka, bo wykonane z bawełny. Mają już wszyte stopki, więc nie musicie martwić się o zakładanie skarpetek dla niemowląt. Dzięki praktycznemu zapięciu w kroku, łatwo jest noworodkowi zmienić pieluszkę, bez konieczności zdejmowania ciuszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *