Jak składać body niemowlęce?

Body niemowlęce klasyczne z zapięciem na ramieniu

Bawełniane body niemowlęce to ubranko, które znajdziecie w szafie każdego maluszka. Z długim rękawem, z krótkim rękawem, czy bez rękawków, bodziaki królują w garderobie niemowlęcej. Przygotowaliśmy ubranka na przyjście malucha na świat, upraliście, uprasowaliście, i przyszła pora na ich złożenie. Jak składać body niemowlęce, by było równe i gotowe do użycia?

Sposoby na złożenie body dla dzieci

Penie zastanawiacie się, jak składać ubranka niemowlęce by były zawsze gotowe do życia. Wbrew pozorom, body dla maluszka bardzo łatwo złożyć. Użyjcie do tego płaskiej powierzchni. Połóżcie zapięte body przodem do powierzchni. Złóżcie rękawki do środka ubranka, a następnie złóżcie body w poprzek na pół. Zgrabny pakunek z body gotowy!

Niektórzy wolą składać zapięte body, a inni składają już rozpięte przygotowane do założenia niemowlakowi ubranko.

 

Jak układać body dziecięce w szafie?

szafa z ubraniami dla dzieci - jak układać ubranka w szafie?

Body dla maluszków powinno być zawsze pod ręką. Ubranka dla niemowląt szybko się brudzą, bo maluchy ulewają, a czasami zawodzi pieluszka. Najlepiej rozróżnić bodziaki pod kątem długości rękawka. Układając ciuszki na półce w szafie na jednej kupce ułóżcie body kopertowe, na innej body z długi rękawem, a na osobnej z krótkim. Każdy produkt powinien być łatwo dostępny i od razu rozpoznawalny.

Jakie body dla noworodka?

Dla noworodków najlepiej sprawdzą się body kopertowe, czyli ubranka rozpinane całkowicie z zatrzaskami na boku. Dlaczego są tak lubiane przez rodziców? Przede wszystkim dlatego, że bardzo łatwo jest je dziecku założyć. Rozpinacie zatrzaski, kładziecie maluszka na ubranku, i zapinacie na nim bodziaka. Nic prostszego!

Jak prać body niemowlęce?

Ubranka takie jak body dla noworodka i dla niemowląt należy prać w specjalnych przeznaczonych dla dzieci płynach lub proszkach. Zostały one przetestowane pod kątem alergii i wpływu na delikatną skórę dziecka. Sprawdźcie na metce, co zaleca producent ubranek. Metka zawiera dokładną instrukcję prania odzieży, tak by długo niezniszczona została z wami. Większość ubranek można prać w 40C, ale są tez takie które wymagają prania ręcznego ze względu na delikatną tkaninę. Jeśli nie czujecie się na siłach by prać ręcznie, zrezygnujcie z takich ciuszków dla dziecka.

Jak prasować body dla niemowląt?

Tutaj znowu należy odwołać się do metki, bo producent zawsze umieszcza na niej szczegółowe informacje także te dotyczące prasowania. Najlepiej zawsze prasować ubranka na lewej stronie. W ten sposób oszczędzacie nadruki, grafiki, hafty, i inne ozdoby zastosowane na ciuszku.

Jak przechowywać ubranka niemowlęce?

Ubranka niemowlęce najlepiej przechowywać złożone i gotowe do użycia od razu. Musicie mieć je pod ręką, gdy trzeba będzie szybko przebrać malucha, na przykład po posiłku, lub podczas zmiany pieluchy.

Zorganizujcie sobie kącik dla malucha w pobliżu przewijaka. Ciuszki muszą być w zasięgu ręki, tak byście mogli je z łatwością odnaleźć i przygotować do ubrania dziecku. Dobra organizacja to podstawa w codziennym życiu z niemowlakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *