Jak składać śpiochy niemowlęce?

Śpiochy dziecięce w komplecie z kaftanikiem

Śpiochy niemowlęce to świetne ubranko na sam początek, idealne do wyprawki dla noworodka. Jest wygodne dla malucha i daje ciepło, bo zapewnia drugą warstwę materiału, która wraz z kaftanikiem lub body dla noworodka zapewnia komfortowy kompletny strój. Wielu rodziców jednak walczy ze składaniem śpioszków, nie wiedząc jak złożyć te ubranka po upraniu i uprasowaniu? Poznajcie sprytne sposoby, jak składać śpiochy niemowlęce.

Składanie śpioszków. Jak złożyć śpiochy niemowlęce?

Po upraniu i prasowaniu ubranek przychodzi pora na złożenie ciuszków, tak by zachować efekt schludnego i prostego ubioru dla dziecka. Przedstawiamy dwa sposoby na składanie śpioszków, tak by zawsze były równe i wyglądały jak tuż po prasowaniu.

Składanie zapiętych śpioszków

Połóż śpioszki niemowlęce na płaskiej czystej powierzchni przodem ubranka do spodu. Sprawdź czy wszystkie napki są zapięte. Złóż nogawki do środka ubranka zaginając na linii kroku. Następnie, zapięte ramiączka ciuszka złóż do środka na stopki. Złóż całość poprzecznie na pół wyrównując tkaninę. I gotowe!

 

Składanie rozpiętych śpioszków

Rozpięte śpioszki są od razu gotowe do użycia i założenia maluszkowi. Umieść śpiochy dziecięce na płaskiej powierzchni. Złóż ubranko poprzecznie na pół. I jeszcze raz na pół. I gotowe!

Składanie ubranek

Czy śpiochy dziecięce są potrzebne w wyprawce dla noworodka?

Śpioszki to świetne ubranka do wyprawki dla maluchów! Nie krępują ruchów dziecka oraz są wyposażone w wygodne napki. Wygodne śpioszki w ciekawe wzory dla noworodka powinny być uszyte z bawełny organicznej lub bawełny, bo takie tkaniny pozwalają skórze oddychać.

Dodatkowo, zatrzaski w kroku umożliwiają zmianę pieluszki. Zapięcie przydaje się w każdej sytuacji, gdy trzeba dziecko przewinąć. Ważne, że nie trzeba dziecka całkowicie rozbierać do zmiany pieluszki, a wystarczy tylko rozpiąć zatrzaski w kroku.

Jak prać śpiochy niemowlęce?

Śpiochy występują w szerokiej palecie kolorystycznej, a sposób prania każdego modelu znajdziecie na metce ubranka. Warto kierować się wskazówkami z metki, aby ubranko nie skurczyło się, i nie zafarbowało reszty prania, jak również by oszczędzić wszelkie nadruki.

Do prania ubranek dla niemowląt warto stosować odpowiednie delikatne detergenty z certyfikatami atestami.

Pranie ubranek niemowlęcych

Jak prasować śpiochy dla dzieci?

Pamiętajcie, by prasować śpiochy na lewej stronie, by przypadkowo nie uszkodzić grafik i aplikacji. Każde ubranko ma przypisaną odpowiednią temperaturę prasowania podaną na metce ubranka. Oznacza to, że ciuszek był sprawdzony w tej temperaturze prasowania, i kierując się wskazówkami producenta nie uszkodzimy materiału śpiochów.

Prasowanie ubranek żelazkiem

 

Jak dobrać śpioszki dla niemowlaka?

Śpiochy powinny być dobrane przede wszystkim rozmiarem, tak by nic malucha nie uciskało i nie przeszkadzało mu swobodnie wyginać nóżki i rączki. Sprawdźcie, czy jest odrobina luzu i możecie włożyć palec pod zapięte ramiączko śpioszków. Podobnie stopy dziecka nie mogą być ściśnięte.

Gdzie przechowywać ubranka dziecka?

Często rodzice zastanawiają się, co będzie wygodniejsze: przechowywanie ubranek w komodzie czy w szafie. Jeśli odpowiednio zorganizujecie oba systemy przechowywania, to tak naprawdę od was zależy co sprawdzi się w waszym przypadku.

Ile kupić śpiochów dla noworodka w wyprawce?

Wielu rodziców zastanawia się, ile śpioszków kupić dla noworodka. Na początek wystarczy kupić 5 sztuk śpioszków w rozmiarze 56 i 5 sztuk śpiochów w rozmiarze 62. Taka ilość w zupełności wystarczy, bo dziecko rośnie bardzo szybko, i nie warto robić zapasu ubranek.

Na co zwracać uwagę przy zakupie śpioszków?

Podczas zakupów śpioszków zwracajcie uwagę na materiał, z którego wykonane są ubranka. Ubranko ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka i musi być uszyte z jak najwyższej jakości materiałów, najlepiej naturalnych takich jak bawełna.

Sprawdzajcie też stan i sposób działania zatrzasków. Nie możecie się z nimi siłować, a więc muszą zapinać się płynnie, lekko, ale jednocześnie nie rozpinać samoistnie.

Jak zmienić pieluszkę dziecku ubranemu w śpioszki niemowlęce?

Śpioszki dla niemowlaka mają świetnie przemyślany system zapięcia w kroku. Wystarczy rozpiąć tylko zatrzaski w kroku i bez zdejmowania całego ubranka po prostu zmienić maluchowi pieluchę. Materiał z nogawkami śpiochów podwijacie do góry i sprawnym ruchem zdejmujecie pieluchę, a następnie zakładacie nową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *