Jak ubrać noworodka w szpitalu latem?

Stopy noworodka

Po porodzie mama przebywa z noworodkiem na oddziale neonatologicznym przez okres czasu określony przez lekarza prowadzącego. Jeśli nie ma przeciwwskazań, maluch dość szybko opuszcza szpital wraz z mamą. Latem wasze torby szpitalne nie są obciążone zimowym kombinezonem. Trudniej jest ubierać noworodka zimą i zupełnie inne ubranka zabierzecie ze sobą do szpitala zimą. Ubranie noworodka latem jest super prostym zadaniem dla świeżo upieczonych rodziców, bo maluch nie wymaga założenia kilku warstw ubrań. Jak zatem ubierać noworodka latem? I przede wszystkim, jak ubrać noworodka w szpitalu latem?

W co ubrać noworodka w szpitalu?

Dla maluszka wszystko jest nowe. Przyzwyczaja się do dotyku, ubranek, dźwięków, i temperatury otoczenia. Jak ubrać więc noworodka w sali szpitalnej, gdzie jest ciepło i panują raczej optymalne warunki? Ubranie dziecka w body i półśpioszki wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Ubieranie noworodka w body kopertowe, rozpinane na całej długości to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli szybko ubrać malucha, albo zmienić mu pieluszkę.

Można też ubrać dziecko w rampersy, jeśli na zewnątrz panują upały. Rampersy są także rozpinane w kroku, więc nawet niedoświadczony rodzic poradzi sobie z przewijaniem dziecka. Ubieraj dziecko w ubranka lekkie i przewiewne, które uniemożliwią przegrzanie. Warto postawić na bawełnę, która chroni delikatną skórę dziecka. Podobnie jak w sali w szpitalu, można ubrać noworodka na wyjście ze szpitala.

Rodzice, którzy szykują się z dzieckiem na wyjście ze szpitala zimową porą lub wyjście ze szpitala jesienią, muszą pamiętać o odzieży wierzchniej i odpowiednim zabezpieczeniu maluszka przed chłodem.

 

Kiedy potrzebna jest czapka kąpielowa?

Czapeczka kąpielowa jest przydatna zimą i jesienią, kiedy pozbawiona włosów główka noworodka może ulec wychłodzeniu. Zapytajcie położnej lub pediatry na obchodzie, czy rzeczywiście konieczne jest zakładanie maluszkowi czapki w upalne dni. Bawełnianą czapeczkę założycie na pewno tymczasowo po kąpieli i myciu głowy, jednak takie rzadko odbywają się w szpitalu.

Kiedy potrzebne są łapki niedrapki?

Łapki niedrapki czyli bawełniane rękawiczki to ułatwienie dla młodych rodziców i zabezpieczenie dla dzieci. Rączki dziecka bezwiednie kierują się w stronę buzi i maluch może zadrapać się. Można uniknąć takiej sytuacji wybierają bezpalcowe cienkie rękawiczki z bawełny.

Body z krótkim rękawem czy kaftanik?

Kaftanik niemowlęcy to ubranko, które zabierzecie ze sobą do szpitala wiosną, zimą, i jesienią. rzadko kiedy znajdziecie w ofercie sklepów kaftaniki z krótkim rękawkiem. Body z krótkim rękawkiem w zupełności wystarczy. Zasada mówiąca, by zakładać dziecku dodatkową warstwę ubrania nie obowiązuje latem.

Jak sprawdzić, czy dziecku nie jest za gorąco lub za zimno?

Temperaturę sprawdź na karku dziecka. Dotknij karku i oceń, czy nie jest gorący i spocony. Jeśli kark dziecka wydaje się być spocony i gorący, oznacza to, że maluch jest za grubo ubrany i może zostać przegrzany. W ciepłe dni lekkie ubranie w zupełności maluchowi wystarczy. Zawsze dostosuj strój do panujących warunków atmosferycznych

Ważna zasada: nie przegrzewaj dziecka

Maleństwo ubrane latem zbyt grubo stoi przed ryzykiem przegrzania. Przegrzanie to nie tylko złe samopoczucie dziecka i potówki, ale również spadek odporności i możliwa infekcja. Zimowy kombinezon, grube sweterki, koce, zostaw na zimniejsze dni. Letnia wyprawka dla noworodka jest lekka i przewiewna.

Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala latem?

Maluch wychodzi ze szpitala w foteliku samochodowym – nosidełku. Na nóżki można zarzucić cienki kocyk lub pieluszkę tetrową, a na stopy można założyć cienkie skarpetki z naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzi się strój, który noworodek miał na sobie na sali szpitalnej. Można ubrać dziecko na wyjście ze szpitala w te same ubrania, co na sali w szpitalu.

Jak ubierać noworodka latem w domu?

Ubranie noworodka lekko i przewiewnie to podstawa garderoby dziecięcej w upalne dni. Inaczej ubierzecie malucha latem, a inaczej zimą. Maluszkowi wystarczy body na krótki rękaw, ale strój trzeba dostosować do warunków pogodowych. Jeśli słońce grzeje mocno przez cały dzień i nagrzewa mieszkanie, to trzeba zadbać o to, by maluchowi nie było za gorąco.

W czym przewozić noworodka ze szpitala do domu?

Ważne jest, by noworodka przewozić ze szpitala do domu w bezpiecznym i sprawdzonym foteliku samochodowym z wszelkimi certyfikatami i atestami. bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Fotelik przyda się wam nie tylko na wyjście ze szpitala, ale także podczas każdej podróży autem. Wybierzcie mądrze, poczytajcie opinie, sprawdźcie atesty.

Jak ubierać noworodka w upały?

Nam dorosłym również doskwierają upały. Warto ubrać dziecko w przewiewne ubranko, takie jak body niemowlęce lub rampers z bawełny, która pozwala skórze dziecka oddychać. Można zrezygnować nawet ze skarpetek, jeśli żar leje się z nieba. Przegrzewanie malucha nie prowadzi do niczego dobrego.

Rampersy to ubranka stworzone specjalnie z myślą o letnich miesiącach. Zaopatrzone w krótkie rękawki i krótkie nogawki, doskonale sprawdzą się podczas gorących wakacyjnych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *