Pajacyk czy piżamka?

Pajacyki od dawna dawna konkurują z piżamkami. Konflikt rozpoczyna się wraz z rozmiarem 80. Dlaczego? W rozmiarze 80 mamy już dostępne, i pajacyki i piżamki dziecięce, i pojawia się pytanie, które ubranka niemowlęce wybrać? Czy pajacyk, czy piżamkę? Które ubranko będzie idealne dla starszych dzieci? Pajacyk czy piżamka?

wygodny pajac niemowlęcy to ciuszek dla najmłodszych komfortowo zapinany na zatrzaski
Kiedy założyć dziecku pajacyk?

Żadna piżamka dziecięca nie zaprzeczy, że w szafie dziecięcej do rozmiaru 80 królują pajacyki. Te wygodne ubranka są idealne dla niemowląt  z długim rękawem na chłodniejsze dni, bo są całkowicie rozpinane – maja rozpięcie na całej długości ciuszka. Pajacyki niemowlęce można położyć je na płasko, i rozpiąć aż po same stopki.

Ułatwia to ubieranie niemowlęcia i przewijanie. Poza tym, maluch nie ma możliwości odsłonięcia plecków czy stópek podczas intensywnych ćwiczeń nóżkami w łóżeczku czy podczas rozkopywania kołderki.

 

Dlaczego piżamka nie sprawdzi się u noworodka i niemowlaka?

Piżamka dziecięce nie jest najlepszym wyborem dla noworodka i niemowlaka.  W piżamce w przypadku ruchliwego malucha mamy od razu podwiniętą bluzkę i gołe plecy. Dzieci potrafią nawet podwinąć nogawki spodenek piżamki. Pajac jest dość szczelnym i „nierozkopywalnym” ubrankiem, idealnym na jesień i zimę. Na lato przyda się jego lżejszy kuzyn – rampers niemowlęcy. Piżamka ma oczywiście swoją letnią wersję z krótkim rękawkiem i krótkimi spodenkami. Niektórzy rodzice zimą zakładają dziecku body krótki rękaw pod pajacyk.

bardzo wygodna piżamka dla dzieci poza okresem niemowlęctwa

Ogranicza nas tylko rozmiar, bo pajace są szyte do rozmiaru 104. Powyżej tego rozmiaru rodzice zwykle zaczynają kupować piżamki dla dzieci. Piżamki są świetne dla maluchów uczących się korzystać z nocnika. Spodnie od piżamki łatwiej ściągnąć, gdy maluch ma usiąść na nocniku.

 

Pajacyk - ubranko dla niemowlakaJeśli artykuł nie zaspokoił Twojej ciekawości to poczytaj o tym, jak ubrać dziecko do snu.

Poczytaj o wielkim powrocie pajacyków niemowlęcych

Przekonaj się, czy pajacyki niemowlęce to ubranka tylko do snu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *