Pajacyki dla niemowląt wracają w wielkiej formie

pajacyk do spania

Pajacyki dla niemowląt znowu w modzie! Jak to się stało? Co przyczyniło się do nagłego wzrostu zainteresowania pajacykami? Były już one przecież od dawna popularnymi ubrankami do spania dla najmłodszych. Dlaczego właśnie teraz sprzedaż tych ubranek wzrosła tak gwałtownie?

Otóż wszystkiemu winni są dorośli. Nie wiadomo, czy pozazdrościli maluchom wygodnych jednoczęściowych piżam do spania? A może po prostu wpadli w obecnie panujący trend ubierania się jednakowo jak własne dzieci? Pomysł jednoczęściowego kombinezonu dla dorosłych chwycił i przerodził się w mnóstwo ciekawych projektów. Pajace dla dorosłych najczęściej jednak nie mają doszytych stopek i mają kaptury. Często stylizowane są na zwierzątka: na przykład, kaptury mają doszyte uszy misia. Dodatkowo, elementy graficzne nawiązują do łapek, łatek, i innych zwierzakowych pomysłów. Pajacyk do spania dla niemowląt nie posiada kapturka, który przeszkadzałby maluchowi w spaniu i zabawie. Posiada też wszyte stopki, które zastępują skarpetki. Nie jest w przeciwieństwie do kombinezonów dla dorosłych zapinany na zamek. Wykorzystuje wygodne i bezpieczne zatrzaski.

Dlaczego pajac jest wygodny dla niemowlaka?

To ubranko zaprojektowano tak, by rozpinało się od samej szyi aż po same kostki. Wystarczy rozpięty ciuszek rozłożyć na płasko na przewijaku czy w innym bezpiecznym miejscu i odziać malucha w pajacyk zapinając tylko zatrzaski. System zapinania doskonale sprawdza się również podczas przewijania dziecka. Nie trzeba ubranka zdejmować i nie trzeba nawet rozpinać całego pajacyka – wystarczy rozpiąć zatrzaski od pasa w dół, i w prosty i szybki sposób przewinąć maluszka. Ponadto, zaletą pajacyka jest fakt, iż jest on ubrankiem jednoczęściowym i stanowi kompletny strój do spania. Na wysokości pasa nie znajdują się dodatkowe warstwy tkaniny jak na przykład w półśpioszkach, spodenkach, czy śpioszkach zestawionych z kaftanikami. Nic się nie podwija – tkanina w dobrze dobranym rozmiarowo dla dziecka pajacyku pozostaje na swoim miejscu przez cały czas, gdy bobas ma go na sobie.

Dlaczego pajac nie do końca jest wygodny dla osoby dorosłej?

Taki kombinezon to fajny wybór na zimowe dni. To ciepły, wygodny, jednoczęściowy strój pozwalający na wyróżnienie się stylem, pomysłem i umożliwiający zabawę modą. Jednak problem pojawia się przy konieczności skorzystania z toalety. Często kombinezony mają zapięcia na zamek tylko od szyi aż do kroku. Kombinezon w takim wypadku trzeba ściągnąć. Oczywiście jest to całkowicie wykonalne, ale czy wygodne? Kombinezon bawełniany dla dorosłych wygląda przezabawnie, odmiennie, i wyróżnia nas z tłumu zwykłych tradycyjnych piżamowców.

Dlaczego pajace niemowlęce są szyte najczęściej do rozmiaru 86?

Wielu rodziców narzeka, że pajacyki można znaleźć tylko do rozmiaru 86, czyli dla dziecka w wieku od roku do półtora roku. A co ze starszymi maluchami? W SzipSzop.pl posiadamy także większe rozmiary, takie jak 92, 98 i 104 jednak najczęściej rodzice powyżej rozmiaru 86 wybierają piżamki dwuczęściowe. Dzieje się tak z takiego samego powodu, dla którego pajace dla dorosłych nie są tak do końca dla nich praktyczne. Maluchy w tym wieku zaczynają naukę korzystania z nocnika. Łatwiej jest zdjąć szybko spodenki piżamy dziecięcej i zająć miejsce na nocniku, niż rozpinać cały rząd zatrzasków, zdejmować nogawki i stopki. Piżamki dwuczęściowe w pewnym wieku zaczynają być po prostu bardziej praktyczne w użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *