Po której stronie prasować ubranka dla noworodka?

Dla świeżo upieczonych rodziców, zadania związane z pielęgnacją i dbaniem o noworodka mogą wydawać się wyzwaniem. Jednym z aspektów, który wymaga uwagi, jest prasowanie ubranek dla maluszka. Jeśli zastanawialiście się, po której stronie prasować ubranka dla noworodka, to ten artykuł jest właśnie dla Was. Rozwiewamy wątpliwości dotyczące prasowania wyprawki dla noworodka. Prasowanie sprawia, że tkanina ciuszków staje się miękka, a drobnoustroje giną pod wpływem temperatury. Jak robić to prawidłowo?

Bezpieczeństwo maluszka a ubranka niemowlęce

prasowanie ubranek dla noworodków

Prasowanie ubranek dla noworodka to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa. Zawsze prasujcie ubranka po stronie wewnętrznej, a dodatkowo jeśli to możliwe, po zewnętrznej stronie odzieży. Zazwyczaj producent zaleca prasowanie ciuszków dla dziecka po lewej stronie. Jeśli jednak strona prawa body czy pajacyka nie ma odstających nadruków, tiuli, cekinów, to możecie spróbować prasowania także po stronie prawej.

Wybierajcie mądrze materiały, z jakich uszyta jest odzież niemowlęca

Wybierajcie ubranka wykonane z miękkich, naturalnych i łatwych do prasowania materiałów, takich jak bawełna. Unikajcie ubranek z odstającymi ozdobami, które mogą utrudniać proces prasowania. Dziecko nie potrzebuje takich udziwnień.

Gładkie półśpiochy, śpioszki, czapeczki, sukienki, bodziaki, kaftaniki, pajacyki, i spodenki przydadzą się od pierwszych dni życia. Wysoka jakość wykonania ciuszków sprawi, że dziecku będzie wygodnie, a rodzice będą mieli pewność, że ciuszki są bezpieczne.

Ciuszki dla niemowląt – prasowanie strony wewnętrznej ubranek

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń, zawsze prasujcie wyprawkę od strony wewnętrznej. Jeśli ubranko ma zdobienia lub hafty, prasujcie je przez cienki materiał, na przykład przez pieluszkę tetrową, lub ręcznik. Spójrzcie na metkę, która podaje wszelkie informacje dotyczące prania i prasowania.

Jeśli pierzecie wyprawkę po raz pierwszy, warto przeprasować ubranka dla noworodków po obu stronach po wysuszeniu ubrań. Odzież niemowlęcą po raz pierwszy należy solidnie przeprasować.

Body niemowlęce, które dotyka skóry dziecka bezpośrednio musi być szczególnie dobrze uprasowane.

Przygotuj garderobę swojemu maluszkowi – wybierz ciuszki niemowlęce z bawełny

Gotowe komplety niemowlęce, czy to dla noworodka, czy dla starszych dzieci, muszą przed odpowiednio przygotowane przed pierwszym użyciem, czyli zanim założycie je dziecku. Pranie usuwa zanieczyszczenia, kurze magazynowe. Wyobraźcie sobie drogę, jaką dany rodzaj ubranek przebył zanim pojawił się u Was w domu.

 

Wypierzcie ubranka dla maluszka z użyciem proszku lub żelu przeznaczonego specjalnie dla dzieci od pierwszych dni życia. Nie używajcie zmiękczaczy do tkanin o mocnych zapachach, które mogą drażnić malucha. Odzież niemowlęca uszyta z najlepszych materiałów łatwo podda się prasowaniu i nie będzie sprawiały Wam kłopotu.

Czy trzeba prasować piżamki dla dzieci?

Często w roli piżamki dla maluszka występuje rozpinany pajacyk niemowlęcy. Takie pajacyki szyte są już od rozmiaru 50 i zawsze warto je prasować. Przede wszystkim pozbywacie się zagnieceń i przywracacie estetykę ciuszka. Prasowanie jest swoistym rodzajem dezynfekcji, której ubranka dla niemowląt potrzebują. Chronicie w ten sposób delikatną skórę dziecięcą i unikacie podrażnień skóry.

Prasowanie ubranek dla noworodka to czynność w zasadzie obowiązkowa. Wybierajcie bezpieczne metody prasowania, zapoznając się ze wskazówkami producenta. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli na utrzymanie ubranek noworodka w doskonałym stanie, zapewniając mu jednocześnie komfort i bezpieczeństwo.

Dowiedz się, jak często prać ubranka dla noworodka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *