Body kopertowe – ubranka do zadań specjalnych

Body kopertowe zostało stworzone specjalnie z myślą o początkujących rodzicach, ale nie tylko. To zwykle body, jednak nie zakładane w tradycyjny sposób przez głowę. Projektanci zastosowali w tym ciuszku krój kopertowy z zapięciem na boku.

body kopertowe dla noworodka w kolorze różowym

Jak to działa?

Najlepiej czyli prosto. Body zapinane jest na zatrzaski więc można je całkowicie rozpiąć, rozłożyć na przewijaku, położyć niemowlę na ubranku i sprawnie zapiąć. Unikamy w ten sposób nielubianej przez dzieci i rodziców czynności przekładania delikatnej główki niemowlęcia przez otwór na głowę.

O co tyle hałasu? Ktoś mógłby zapytać.

Tradycyjne body przecież również szyje się w najmniejszych rozmiarach 56 i 62. Chodzi o ułatwianie sobie życia, usprawnianie codzienności. Niepewne ruchy rodzica podczas zakładania ubranka z otworem na głowę przedłużają całą czynność ubierania. W tym czasie maluch może zacząć się lekko niecierpliwić, lub ulać na ubranko, lub np. wysiusiać się, jeśli w porę nie założymy pieluszki. Wtedy konieczna będzie ponowna zmiana ubranka. Niech pierwszy rzuci smoczkiem ten, któremu się to nie zdarzyło 🙂

body kopertowe z krótkim rękawkiem

Body kopertowe produkowane są w rozmiarze 50, 56, 62 i czasem 68. Idealne na początki drogi z noworodkiem. Rodzic, który opanuje obsługę body kopertowego na noworodku szybko przejdzie na zwykłe bodziaki. Body kopertowe to takie trochę body treningowe dla rodziców. Ćwiczymy sprawne ubieranie niemowlęcia.

Jeśli można ułatwić sobie życie, to czemu tego nie zrobić, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *