Jak ubrać niemowlę na spacer zimą

Niemowlak na zimowym spacerze z mamą

Zima to magiczny czas, który z pewnością chcecie podzielić z dzieckiem, by pokazać mu urodę tej pory roku. Spacer na świeżym powietrzu ma wiele korzyści dla zdrowia malucha, ale ważne jest, aby odpowiednio go ubrać, aby zimowe przygody były bezpieczne i przyjemne. Oto praktyczne wskazówki dla rodziców na temat tego, jak ubrać niemowlę na spacer zimą.

Jak ubierać niemowlaka zimą, gdy chcecie wyjść na spacer?

Zaczynamy od podstawy czyli od ciepłego kombinezonu zimowego na niemowląt. Wybierzcie model wykonany z materiałów zimowych, takich jak puch, wełna lub polar, z wierzchnią warstwą wodoszczelną i wiatroszczelną. Materiał wewnątrz kombinezonu powinien być przyjemny i miękki. Starsze dzieci użyją z pewnością kaptura z dodatkową warstwą tkaniny, która ochroni malucha przed zimnem.

 

Zimowy kombinezon posiada w zestawie dopinane lub nie buciki materiałowe dla dzieci, które jeszcze nie chodzą. Dla starszych dzieci potrzebne będą już prawdziwe zimowe buty. Sporo modeli posiada również dopinane rękawiczki, których dzieci zapięciu na rękawie kombinezonu maluch nie zgubi. Cieplejsza odzież wierzchnia jest potrzebna podczas zimowego spaceru, gdy jest lekki mróz, a do kompletu ciepłe ubranka niemowlęce.

Jak ubierać niemowlę w warstwy ubranek podczas zimowych spacerów?

Ciepłe body na długi rękaw dla chłopca

Dla dodatkowej ochrony przed zimnem, ubierajcie niemowlę w warstwy. Bawełniane body niemowlęce z długim rękawem i grubsze spodnie zatrzymają ciepło. Unikajcie przegrzewania, dbając o to, aby ubranie było luźne i nie krępowało ruchów malucha. Pod jednoczęściowy kombinezon możecie założyć komplet dresowy, a pod niego body z krótkim rękawem i rajstopki. Małe dziecko nie rusza się, więc potrzebuje cieplejszego ubrania niż wy. Zimową porą trzeba mieć też pod ręką kocyk, którym możemy malucha dodatkowo opatulić w wózku.

Ubieranie niemowlaka w warstwy ma sens, bo w każdej chwili możecie jedną z warstw zdjąć lub dołożyć, regulując tym samym temperaturę. Dla świeżo upieczonych rodziców taki sposób ubierania może na początku wydawać się trudny, ale z czasem nabierzecie wprawy i będziecie wiedzieli, kiedy zdejmować warstwy, a kiedy dokładać.

Jak rozebrać lub ubrać dziecko podczas zimowego spaceru?

Pewnie zastanawiacie się, jak zdjąć jedną z warstw ubranek, gdy okaże się, że maluchowi jest za ciepło. Nie róbcie tego na zewnątrz w mrozie. Spróbujcie znaleźć spokojne miejsce w sklepie, na klatce schodowej, tak, żeby nie trzeba było wracać do domu. Zawsze możecie też zrezygnować z jednej warstwy jaką jest kocyk, lub odkryć czy rozpiąć śpiworek zimowy.

Z dołożeniem warstwy ubrania jest znacznie łatwiej. Możecie po prostu okryć malucha dodatkowym kocykiem. Będzie to ta dodatkowa warstwa ubrania potrzebna, by maluchowi było cieplej.

Jak chronić ręce i stopy niemowlaka, gdy chodzicie na zimowe spacery?

Nogi i ręce dziecka są często najbardziej narażone na zimno. Maluch musi mieć komfort termiczny podczas spacerów zimą. Wybierzcie ciepłe skarpetki, a jeśli spacerujecie w mroźne dni, dodajcie dodatkową warstwę. Kombinezon zimowy ma także wszyte ocieplane buciki. Ciepłe rękawiczki to doskonały wybór. Dodatkowo, możecie zdecydować się na śpiworek zimowy do wózka, wykonany z grubych bardzo ciepłych materiałów, które nie przepuszczają wiatru, wody, i trzymają ciepło. Zimowy śpiworek jest zwykle dobrze dopasowany do wózka. Jeśli nadal nie wiecie jak ubrać niemowlaka zimą, to potraktujcie taki śpiworek jako dodatkową warstwę ubrania.

Temperatura na zimowym spacerze z niemowlakiem

Zanim wyruszycie na spacer, sprawdźcie temperaturę na zewnątrz. Ubranka niemowlęcia powinny być dostosowane do warunków atmosferycznych. Unikajcie przegrzewania malucha, szczególnie w cieplejsze dni zimy. Jeśli nie wiecie, czy dziecku jest zimno czy ciepło, sprawdźcie to na karku dziecka. Kark niemowlaka, który jest gorący i spocony oznacza, że przesadziliście z ilością warstw w stosunku do pogody. Z czasem nauczycie się doskonale rozpoznawać, jak ubrać niemowlę zimą na spacer.

Jak ubierać noworodka zimą na spacery?

W pierwszych tygodniach życia dziecka spacery będą nieco krótsze, zwłaszcza jeśli jest bardzo zimno. Pamiętajcie o warstwowym ubieraniu malucha, i nie zapominajcie o zabezpieczeniu rączek i stóp maleństwa. Noworodek tylko leży, nie rusza się, więc pamiętajcie również o zasadzie ubierania dziecka w o jedną warstwę więcej niż was. Należy ubrać noworodka stosownie do temperatury na zewnątrz. Zimowy spacer to może być frajda i dla dziecka, i dla was.

Spacer z niemowlęciem zimą to wspaniała okazja do dzielenia się z nim urokami tej magicznej pory roku. Odpowiednie ubranie to klucz do komfortu i bezpieczeństwa podczas zimowych wypraw na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *