Jak ubrać niemowlę na Wigilię?

Jak ubrać niemowlaka na kolację wigilijną

W okresie świątecznym wielu rodziców zastanawia się, jak ubrać niemowlę na Wigilię, aby maluch wyglądał elegancko i odświętnie, ale też czuł się komfortowo, co jest priorytetem. Wigilia, jako szczególny czas spędzany z rodziną, wymaga odpowiedniego ubioru dla maluchów, który podkreśli wyjątkowość chwili. Oto kilka wskazówek, które pomogą ubrać niemowlę na świąteczną uroczystą kolację w wigilijny wieczór.

Jak ubrać chłopca na Wigilię?

Koszula w kratę dla niemowlaka na wigilię

Niech Wasz synek błyszczy w świątecznych klimatach! Wybierzcie dla niego specjalne świąteczne ubranko. Może to być malutki sweterek z reniferem lub z innym świątecznym motywem. Pamiętajcie jednak, aby ubranie było wygodne i nie krępowało ruchów dziecka. I ubranka świąteczne dla niemowląt mogą właśnie takie być!

Dla chłopców producenci odzież niemowlęcej wymyślili eleganckie body koszulowe, które są białe i wyglądają jak elegancka koszula Taty. Do body koszulowego dołącza się szykowną muszkę. Jeśli body koszulowe połączy się z wygodnymi ciemnymi spodenkami, to strój dla chłopca w wieku niemowlęcym można uznać za gotowy! Najlepszym rozwiązaniem jest strój niemowlęcy jednocześnie elegancki i wygodny.

Jak ubrać dziewczynkę na Wigilię?

Dla małych dziewczynek w wieku niemowlęcym macie cały wybór sukienek, które są eleganckie i szykowne. Sukienki niemowlęce w szkocką kratę, podszyte tiulem, czy jednolite welurowe w kolorze głębokiej czerwieni czy granatu świetnie nadają się na wigilię dla dziewczynki. Sukienka będzie jednocześnie super wygodna i elegancka.

Strój na Boże Narodzenie dla niemowlaka

Świąteczny strój dla niemowlaka nie musi być wcale galowy! Możecie ubrać malucha w szykowną i stylową koszulę w kratę w świątecznych kolorach. Dostępne są także sukienki niemowlęce dla dziewczynek w tak zwaną szkocką kratę, idealnie pasującą na Święta. Ważne, by dziecko było wygodnie ubrane, a nie przebrane. Możecie dodać do stylizacji świąteczne skarpetki mikołajowe, które mogą mieć doszyty biały pomponik jak w czapce świętego Mikołaja, lub czerwony nosek jak u renifera Rudolfa.

Komfort termiczny dla niemowlaka w Święta

Rodzice z niemowlakiem na Wigilię

Sprawdźcie koniecznie temperaturę pomieszczenia, w którym będzie odbywała się wieczerza wigilijna, i dobierzcie strój do temperatury. Przegrzany maluch nie będzie czuł się dobrze i okaże to płaczem. Jeśli temperatura przekracza 20C to najlepiej będzie jeśli maluch nie będzie miał na sobie grubego swetra, choćby miał najfajniejsze świąteczne wzory. Warto ubrać malucha warstwowo, tak by w razie potrzeby wierzchnią warstwę można było zdjąć. Czasami wystarczy eleganckie body i sukienka dla dziewczynki.

Święta to wyjątkowy czas, także dla najmłodszych członków rodziny. Ubierając niemowlę na Wigilię, pamiętajcie o równowadze między urokiem świątecznych strojów a wygodą dla maluszka. Niech ta Wigilia będzie niezapomniana dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *