Nastrój siebie i dzieci na Święta

Świąteczne ubranka dziecięceGrudzień, i to na dodatek już całkiem można by rzec zaawansowany. Grudzień 2021 przyniósł specyficzny czas bo pandemiczny. Świat jednak nie zatrzymał się. Święta odbędą się – to pewne. Jak poprawić sobie humor i wprowadzić w nastrój świąteczny siebie i dzieci?

6 prostych sposobów na uzyskanie dobrego świątecznego nastawienia

  1. Upieczcie razem z dzieckiem ciasteczka. Najprostszy przepis z sieci lub Wasz rodzinny tradycyjny rodzinny przepis na pierniczki niech posłuży za podstawę. Pieczenie ciasteczek to wspólna zabawa, wspólnie spędzony czas i zawsze dobry czas na rozmowę, na rodzinne opowieści, na wspomnienia. A może maluch nie zna jeszcze historyjki o cioci Alince, która spaliła całe dwie blachy pierniczków bo ratowała karpia? Wspólne pieczenie i potem dekorowanie ciasteczek pozytywnie wpłynie na samopoczucie. A potem ukryjcie te wszystkie dobra w puszkach i schowajcie przed światem aż do Świąt. Potem potajemnie podkradajcie po trochu. Znowu wspólnie pieczcie. I powtórzyć koniecznie czynność podkradania ciasteczek:) Zapytani o to, czy to Wy zjedliście wszystkie ciastka, zwalcie całą winę na Tatę:)
  2. Włączcie świąteczną muzykę. Kolędy, zimowe piosenki, co tylko w duszy Wam gra. Maluch pozna polskie i zagraniczne hity świąteczne, a Wy się uśmiechniecie i będziecie razem nucić aż do Wigilii.
  3. Przystrójcie razem dom. Codziennie po trochu. Może Gwiazda Betlejemska postawiona na stole (taki kwiatek doniczkowy), a może stroik ustawiony na parapecie okiennym? A może mała choineczka, zanim pojawi się ta prawdziwa duża? A może zrobicie razem staroświeckie łańcuchy choinkowe?
  4. Grudzień jest tak szary i ciemny, że w grudniu trzeba się ubierać kolorowo. Na przykład w specjalne zimowe ubranka świąteczne. Maluchy mogą wybierać w świątecznych piżamach, w body z napisami i z Mikołajem. Z kolorem od razu trochę lepiej.
  5. Zimowe spacery. Tak – jest zimno. Tak – jest ciemno. Ale to nic. Pójdźcie razem na spacer. To tylko kwestia odpowiedniego ubrania się. Ciepłe czapki na głowy, rękawiczki na dłonie i można podziwiać pojawiające się dekoracje domów, migające lampki. A jeśli macie śnieg to sanki w dłoń i wspólna zabawa już wymyślona i sprawdzona przez miliony rodziców na świecie.
  6. Przystrójcie razem ogrodowe drzewka (opcja dla posiadaczy ogródków). Lampki zawieszone choćby na jabłonkę czynią cuda i urozmaicają ponury krajobraz. A może założycie świerkom Mikołajowe czapki?

Dzięki tym prostym czynnościom poprawicie sobie humor i sprawicie, że dzieciom czas wyczekiwania na Święta minie szybko i ciekawie.

Dowiedz się więcej o ubrankach świątecznych dla noworodka i niemowlaka

Zobacz, jak łączyć ubranka niemowlęce ze sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *