Czym różni się pajacyk od body?

Body niemowlęce i pajacyki - czym się różnią

Body dla niemowląt i pajacyki dla niemowląt dostępne w naszej ofercie to najpopularniejsze propozycje do wyprawki dla noworodka i niemowlaka. Czy różnią się te ubranka dla maluszków? Na jakie okazje je zakładać je dzieciom? Czy są przypisane do konkretnej pory roku? Poznaj podstawowe różnice pomiędzy pajacykiem i bodziakiem. czym różni się pajacyk od body?

Body niemowlęce – co to

Body dla dzieci to rodzaj przedłużonej bluzeczki z długim lub krótkim rękawem, którą można zapiąć na zatrzaski w kroku. Dzięki napkom w kroku ubranko nie przesuwa się, nie podwija, i nie odsłania pleców malucha. Ubranko jest przeznaczone na każdą porę roku, i w zależności od niej różni się długością rękawka i grubością tkaniny, z której zostało uszyte. Długi rękawek założycie w chłodniejsze pory roku, a body z krótkim rękawem i bez rękawków w ciepłe letnie dni, gdy słońce mocno świeci.

 

Na co zwrócić uwagę, kupując body niemowlęce?

Kupując body dla chłopców i dla dziewczynek zwracajcie uwagę, z czego ubranko zostało uszyte. Szukajcie bawełny, najlepiej 100%, która jest najlepszym materiałem dla delikatnej skóry noworodków i niemowlaków.

Przyjrzyjcie się zatrzaskom. czy są bezpieczne dla dziecka, czy już na etapie zakupu nie odrywają się, nie odstają od tkaniny, lub nie są ostre.

A możecie zwrócicie uwagę na polskie ubranka niemowlęce? To ciuszki dla najmłodszych dzieci, które powstały w Polsce od momentu powstania projektu, aż to naszycia ostatniego haftu, czy nałożenia ostatecznej grafiki.

Co to jest pajacyk niemowlęcy?

Pajacyk niemowlęcy to jednoczęściowy strój z długimi rękawami i nogawkami dla niemowlaka. W przypadku pajacyka nie jest już potrzebne żadne inne ubranko, by maluszek był kompletnie ubrany. Tym właśnie pajacyk różni się od body. W przypadku body trzeba dołożyć do kompletnego stroju śpioszki lub półśpiochy, skarpetki, spodenki, rajstopki. Samo body może wystarczyć tylko latem podczas upałów.

Pajacyk rozpina się na całej długości, a więc jest bardzo wygodny dla rodziców do zakładania dziecku. Posiada tez już wszyte stopki, więc nawet skarpetki niemowlęce nie są potrzebne.

 

Kiedy zakładać dziecku body dziecięce?

Body dziecięce można zakładać bobasowi przez cały rok. Poszczególne modele są dopasowane do pór roku. Inne body założycie dziecku latem, a inne zimą. Wygodne body sprawdzi się w upał, ale także i w zimowy chłodny dzień.

Kiedy zakładać niemowlakowi pajacyk?

Pajacyk dziecięcy to ciuszek na chłodniejsze dni, ze względu na długi rękaw i długie nogawki. Jego letnim odpowiednikiem jest rampers, który jest świetnym strojem dla niemowląt na lato, bo ma krótki rękawek i krótkie nogawki. zastępuje body i szorty.

Jakie body niemowlęce kupić dla dziewczynki?

Dla dziewczynki warto przyjrzeć się uważniej body sukienkowemu, które jest jednocześnie bodziakiem i sukienką. Śliczna falbana doszyta w pasie bodziaka stwarza wrażenie, że maluch ma na sobie sukienkę. Body sukienkowe to doskonała propozycja ubranka na lato.

Jakie body dla niemowląt kupić dla chłopca?

Dla chłopczyka proponujemy eleganckie niemowlęce body koszulowe, które posiada wszelkie zalety bodziaka, ale jednocześnie jest elegancka i szykowną koszulą na wyjątkowe okazje. Imituje koszulę taty, ale posiada zapięcie w kroku ułatwiające przewijanie dziecka.

Poczytaj, czym różni się rampers od body?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *