Sprytne sposoby na ubieranie noworodka

Noworodek z Tatą - jak ubierać noworodka

Sama myśl o samodzielnym ubieraniu noworodka przeraża się? Nigdy tego nie robiłaś i wydaje ci się to trudne? W jaki sposób ubrać dziecko, które nie współpracuje? Jak przełożyć główkę dziecka przez wąski otwór w body dla niemowląt? Jak założyć body z długim rękawem i włożyć delikatne dziecięce rączki w długie rękawy i w krótki rękaw? Nie jesteś ze swoimi wątpliwościami sama. Wielu rodziców nie wie, jak zabrać się do trudnej sztuki ubierania malucha. Przedstawiamy sprytne sposoby na ubieranie noworodka.

Jak szybko ubierać niemowlę? Radzimy krok po kroku co robić

Przy małym dziecku wszystko musi być zaplanowane i przygotowane. Nie ma czasu na szukanie czystych ciuszków, pieluszek, kremu przeciwko odparzeniom. Wszystkie ubranka muszą być pod ręką gotowe do użycia. Pieluszka musi być gotowa do zmiany. Przygotuj podłoże, na którym masz zamiar ubrać niemowlę. Powierzchnia musi być płaska i bezpieczna. Maluch nie może się z niej sturlać, zsunąć. Bezpieczeństwo to podstawa. Dobrym rozwiązaniem są wyprofilowane przewijaki nakładane na łóżeczko niemowlęce.

Przygotuj ubranka niemowlęce, na przykład body i półśpioszki. Rozepnij zatrzaski body, tak by było od razu gotowe do założenia. Połóż maluszka na wyłożonym pieluszką flanelową przewijaku, lub zabezpieczonym specjalnym ochraniaczem na przewijak. Sam przewijak stworzony jest z ceratki, która w dotyku jest zimna i nieprzyjemna dla dziecka. Warto wyłożyć go przyjemną dla skóry malucha tkaniną.

Jak ubierać niemowlaka na przewijaku?

Zacznij od zmiany pieluszki. Zdejmij zużytego pampersa i nałóż bobasowi suchą pieluszkę, zapinając dokładnie rzepy. Wywiń falbanki wokół ściągaczy w pachwinach. Rozszerz maksymalnie otwór na głowę dziecka w body.

Przełóż body niemowlęce przez głowę podpierając główkę niemowlaka ręką. Następnie zacznij ubierać dziecko w pozostałe części body. Zacznij od rękawków. Przełóż jedna rączkę przez rękaw, a następnie drugą. Ściągnij tkaninę bodziaka w dół tak by poły ubranka spotkały się w kroku. Zapnij zatrzaski w kroku. Na samym końcu zapnij napki na ramieniu.

Przygotuj półśpioszek do ubrania malucha. Włóż jedną nóżkę w nogawkę półśpiocha, a następnie stopę w miejsce przeznaczone na stopę. Stopy dziecka muszą znaleźć się we wszytych stopkach. Podobnie zrób z drugą nóżką. Podciągnij półśpioszek do góry na tułów bobasa wyprostowując tkaninę szerokiego pasa.

Jak zacząć ubieranie noworodka?

Czy zaczynasz ubierać noworodka na spacer, czy zaczynasz ubranie dziecka do codziennej zabawy w domu, musisz przygotować bezpieczne miejsce do przewijania niemowlęcia. Świeżo upieczeni rodzice z czasem nabiorą wprawy i będą ekspertami w każdej sprawie dotyczącej swojego dziecka.

Przygotuj pieluszkę wielorazową do podłożenia pod malucha na przewijaku oraz pieluszkę do zmiany samemu dziecku. Zacznij od rozebrania noworodka z poprzednich ubranek i odłożenia ich na bok. Sprawdź zawartość pieluszki, i jeśli to konieczne zmień ją. Zawsze zaczynaj od zakładania góry ubrania czyli od body lub kaftanika.

Dla świeżo upieczonych rodziców: jakie ubranka dla noworodka wybrać?

Wybieraj ubranka najlepsze dla siebie i dla dziecka. Chodzi nie tylko o ubranka niemowlęce najwyższej jakości, ale też o takie, które łatwo jest noworodkowi założyć i zdjąć.

Gdy będziesz ubierać noworodka jesienią z pewnością przydadzą się pajacyki niemowlęce rozpinane na całej długości. Rozpinanie ubranka od góry do samego dołu gwarantuje łatwość ubrania dziecka w ciuszek.

Jeśli zaczniesz ubierać noworodka wiosną przyda się rewelacyjne body kopertowe, którego nie trzeba zakładać przez głowę, bo jest całe rozpinane na boczku ubranka.

Wybieraj praktyczne ubranka niemowlęce, które będzie ci łatwo założyć noworodkowi i zdjąć.

Na ile czasu wystarczą ubranka na rozmiar 56?

Rozmiar 56 jest najpopularniejszym i najchętniej wybieranym rozmiarem ubranek dla noworodka. Małe dziecko jednak bardzo szybko rośnie i początkowy rozmiar starczy na krótko. Nie zagrzeje on miejsca w szafie dziecięcej. Zwykle rozmiar 56 starcza na około miesiąc życia. Zależy to jednak od wielkości malucha, bo niektóre dzieci zaczynają od razu od rozmiaru 62.

Na co zwrócić uwagę kompletując wyprawkę dla noworodków?

Najlepszym drogowskazem będzie metka ubranka. Sprawdź, co w składzie kryje tkanina, z której uszyto śpioszki czy kaftanik dla twojego dziecka. Postaw na naturalną bawełnę przyjazną dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Najlepiej by była ona jedynym składnikiem materiału ciuszka.

Szukaj ciuszków, których nie trzeba prać ręcznie w niskich temperaturach. Nie będziesz miała na to czasu z ogromem nowych obowiązków na głowie. Życie ułatwią ci ubranka, które można suszyć w suszarce automatycznej. Ciuszki będą czyste i gotowe do ponownego użycia po około trzy godzinnych programie, i nie trzeba będzie ich prasować, pod warunkiem, że złożysz je od razu po zakończeniu programu.

Jak dobrać ubranka dla noworodka do pory roku?

Łatwo jest ubierać noworodka w domu bo panują w nim optymalne warunki, ale jak dopasować garderobę niemowlaka do pory roku? Problem pojawia się w chłodniejsze pory roku, kiedy potrzebny jest ciepły kombinezon, ubrania dziecięce z długim rękawem, czy cienka kurtka.

Dziecko musi być odpowiednio ubrane do temperatury panującej na zewnątrz. Warto ubrać noworodka na cebulkę, a w razie konieczności zrezygnować z dodatkowej warstwy ubrania. Podobnie latem, czasami wystarczy body i okrycie głowy, chroniące malucha przed promieniami słonecznymi.

Jak odpowiednio ubrać noworodka na spacer?

Oczywiście ubiór malucha na spacer zależy od pory roku. Zimowy kombinezon, ubrania dla dzieci z długim rękawem, odpowiednie kocyki i specjalne wyprofilowane otulacze do wózka- to potrzebne rzeczy na porę zimową.

Ubierając dziecko na cebulkę, można uniknąć jego przegrzania. Osoba dorosła wie, kiedy może ściągnąć dodatkową warstwę, by nie było jej za gorąco. W przypadku maluszków, to rodzic decyduje, i musi zdać się na swój rozsądek. Zawsze trzeba dostosować ubranka niemowlaka do warunków panujących na zewnątrz.

Dowiedz się, jakie body wybrać dla noworodka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *