Czy warto kupować ubranka w rozmiarze 56 dla noworodka?

ubranka dla noworodka rozmiar 56

Rozmiar 56 to najpopularniejszy rozmiar ubranek dla noworodków. Wyprawka dla noworodka w rozmiarze 56 najczęściej gości w Waszych domach, bo to właśnie ten rozmiar ubranek kupujcie najczęściej. Ciężko przewidzieć, jak duże dziecko urodzi się na podstawie samego badania USG, które podaje jedynie informacje o długości i sugestie dotyczącego wagi dziecka w przybliżeniu. Te najmniejsze ubranka w rozmiarze 56 raczej zawsze się przydadzą. Na pewno nie chcecie kupić noworodkowi niepotrzebnych rzeczy, bo budżet domowy nie jest z gumy. Rozsądne ilości ciuszków w rozmiarze 56 cm z pewnością starczą na pewien czas.

Rozmiary ubranek dla noworodka – jaki rozmiar ubranek kupić?

W przypadku noworodków rozpatrujemy dwa rozmiary: 56 i 62. Dla przyszłych rodziców zawsze zagadką jest ile sztuk ciuszków kupić, i na jaki rozmiar zdecydować się ostatecznie. Rozwiązanie zagadki poznajecie dopiero po porodzie. Rozsądnie jest kupić także większy rozmiar ubranek. Jeśli okaże się, że maluszek urodzi się spory i długi, będziecie mieli go w co ubrać na początek. Brakujące ubranka niemowlęce zawsze zdążycie dokupić w dobrym sklepie internetowym.

 

Jakie rodzaje ubranek kupić dla noworodka?

Rodzaje ubranek dla najmłodszych dzieci zależą od pory roku, w której maluch przychodzi na świat. Zimą nie będziecie raczej kupować rampersów. Kupując wyprawkę dla noworodka skupicie się na ubrankach takich jak body kopertowe z długim rękawem, body z krótkim rękawem, śpioszki, kaftaniki, spodenki niemowlęce, skarpetki niemowlęce, półśpiochy i rozpinane pajacyki niemowlęce. Warto zaopatrzyć się w gotowe komplety dla niemowląt. Dwa najpopularniejsze ich rodzaje to: kaftanik i śpiochy, oraz body i półśpioszki (różne rękawki w body).

Ubranka dla noworodka – o czym warto pamiętać?

Kompletując wyprawkę dla noworodka pamiętajmy, że ubranka dla dzieci muszą być wykonane z najbardziej naturalnych tkanin, wysokiej jakości. Drugą ich cechą powinno być staranne wykończenie. Kupując body kopertowe sprawdzajcie zapięcia na zatrzaski: czy zatrzaski łatwo zapinają się i odpinają, czy są dobrze osadzone w materiale.

Podobnie w przypadku pajacyka dla niemowląt lub śpioszków dla niemowlaka. Ubranko powinno być dokładnie wykończone, bez prujących się szwów, zauważalnych już na początku wiszących nitek.

Zwróćcie uwagę na kaftaniki. Czy napki odpowiednio się zapinają, czy samoistnie się nie odpinają. Jak ubranko jest wykończone pod szyją? Każda mama od razu zauważy nieprawidłowości.

Półśpiochy nie mają żadnych zapięć, ale w przypadku tego ciuszka na pierwsze tygodnie życia dziecka warto przyjrzeć się uważnie pasowi. Czy nie uciska brzuszka noworodka? Czy jest odpowiednio luźny?

Unikajcie elementów, które mogłyby odpaść, takich jak guziki, ozdobne doszyte kokardki i kwiatuszki, cekiny. Kupując czapeczki dla noworodka, dobierzcie odpowiedni rozmiar, aby czapka nie uciskała główki dziecka, czyli nie miała zbyt małego obwodu.

Czy warto kupować ubranka na 56 czy 62?

Czy kupować ubranka dla noworodka w rozmiarze 56 czy 62 to odwieczny dylemat przyszłych rodziców. Skoro oba rozmiary są przeznaczone dla noworodków, to który rozmiar ubranek wybrać dla noworodka? Bezpiecznie jest kupić ciuszki dla malucha w obu rozmiarach. Jeśli kupicie 5 sztuk body dla niemowląt rozmiar 56 i 5 sztuk w rozmiarze 62, to jest bardziej prawdopodobne, że traficie z rozmiarem. Jeśli ubranka na 56 okażą się za małe na samym początku, zawsze możecie ubranka odsprzedać lub oddać potrzebującym.

Noworodek z Tatą

Jak długo dziecko nosi rozmiar 56?

Ubranka na 56 noworodek nosi krótko. Czasami będzie to ledwo miesiąc, a czasami nieco dłużej. Teoretycznie jest to rozmiar na pierwsze cztery tygodnie życia dziecka. Potem noworodek zaczyna być już niemowlakiem. Z tego powodu nie warto kupować ogromnej ilości sztuk ciuszków w tym samym rozmiarze, bo maluch nie zdąży ich ponosić. Po urodzeniu dziecka zawsze zdążycie dokupić ubranka w odpowiednim rozmiarze, jeśli nie traficie z rozmiarem początkowym.

Ile ubranek w rozmiarze 56 kupować dla noworodka?

Wyprawka dla noworodka na sam początek czyli pierwsze tygodnie życia powinna zawierać po 5 sztuk danego ubranka. W zupełności wystarczy Wam po 5 sztuk body, półśpioszków i pajacyków w tym jednym rozmiarze. Najbardziej przydadzą się body rozpinane i pajacyk rozpinany na całej długości. Te ubranka bardzo łatwo jest dzieciom zakładać, właśnie dlatego, że są rozpinane. To ich sekretna moc. Nie trzeba męczyć się z przekładaniem główki przez otwór ciuszka.

Czy rozmiar ciuszków dla maluszka ma znaczenie?

Ubranka w odpowiednim rozmiarze mają ogromne znaczenie. Za ciasne ubranka będą powodowały dyskomfort i natychmiastową negatywną reakcję dziecka. Malucha nic nie może uciskać. Założone śpioszki nie mogą być za krótkie. W przeciwnym razie, będą uniemożliwiały dziecku wyprostowanie nóżek i zajęcie wygodnej pozycji.

W przypadku ubranek z długim rękawem, problemem nie będzie długość rękawa, ale długość od szyi do kroku, na przykład w body dla niemowląt. Krok będzie wbijał się w pieluszkę i uciskał. Takiej sytuacji nie chcecie.

Za duże ubranka sprawią, że nogi maluszka będą wypadać z nogawek, na przykład w przypadku pajacyka lub półśpioszków. Można je przytrzymać na miejscu zakładając na ubranko i stopy dziecka skarpetki w chłodniejsze dni. Znacznie lepiej jest jednak dobrać prawidłowy rozmiar wyprawki.

Co kupić dla noworodka urodzonego przedwcześnie?

Na sytuacje przedwczesnego porodu nie możecie się przygotować. To nagłe zdarzenie. Maluszek urodziny przed terminem porodu skorzysta z ubranek w rozmiarze 50. Zawsze możecie je dokupić w sklepie internetowym. Maluch dorośnie z czasem do wyprawki zakupionej w większym rozmiarze, więc ubranka na pewno przydadzą się.

Dowiedz się, jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala

Poczytaj, kiedy zacząć kupować ubranka dla dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *