Warstwa ubrań plus

Jesień i wiosna to piękne pory roku, ale obie potrafią pokazać swoje drugie zdecydowanie brzydsze oblicze. Czasami trudno jest napisać dobre słowo o wiośnie i jesieni, skoro leje cały dzień jak z cebra? Ponadto, wiatr mocno dmucha i odchodzi ochota na dłuższe spacery z dzieckiem, zwłaszcza jesienią. W takie dni, gdy pogoda jest zmienna przyda się ubranie dziecka na cebulkę, czyli w kilka warstw ubrań. Jak ubierać dziecko na cebulkę?

ubranka dla niemowlaka na jesień

Jak ubrać dziecko na cebulkę jesienią?

niemowlak ubrany na jesienny spacer

Ubieranie dziecka na cebulkę to system warstwowego ubierania dostosowanego do panujących warunków atmosferycznych i temperatury powietrza. Podobnie jak cebula, strój niemowlaka na jesienny spacer powinien być wielowarstwowy.

Jesienna pogoda. Dopasuj ubranka niemowlęce na spacer

Liście lecą z drzew w podwójnym tempie smagane wiatrem. Z pewnością drzewa niedługo pozostaną zupełnie gołe, i to na dodatek aż do kwietnia. Jedynie na fotografiach uchwycony moment prawdy, że jesień może być na przykład soczyście czerwona, żółta, brązowa, w kontraście z błękitnym niebem.

Ponadto, może być ciepła i przyjazna długim zabawom dziecięcym na świeżym powietrzu. To typ jesieni otwartej na zbieranie przez dzieci kasztanów, orzechów, i robienie bukietów z liści. Otwartej na szukanie pod czujnym okiem dorosłych grzybów, poznawanie jesiennej przyrody i zwyczajów zwierząt w tym właśnie sezonie.

ciepłe ciuszki dla niemowląt na sezon jesienny

Wczoraj jeszcze dzieci w dresowych bluzach szukały kasztanów, a dziś wielu z nas zastanawia się czy nie założyć niemowlakowi zimowego kombinezonu i chusty podszytej polarem. Nie odkładajcie ich jeszcze na stryszek, bo bluza dla niemowlaka jeszcze się przyda. Sroki strącają orzechy z drzewa, a jesień wtrąca cieńsze ubranka do przechowalni. To czas polaru, opatulonej dziecięcej szyi i głowy. Pora na solidne golfy, kominy i czapki. Pora na ubrania przeciwdeszczowe i wygodne kalosze do zdobywania kałuż.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Pamiętajcie, że niemowlęta potrzebują dodatkowej warstwy ubrań, bo nie ruszają się, tylko leżą w wózku czy na naszych rękach, więc łatwiej marzną. Z warunkami atmosferycznymi trudno dyskutować, ale można się do nich przygotować.

Warstwa podstawowa ubrań dziecięcych musi być miękka i przyjazna dla skóry dziecka, oraz zapewniać odprowadzanie wilgoci. Następnie, warstwa środkowa ubranek powinna być także cienka i oddychająca, ale jednocześnie zapewniająca izolację termiczną. Ostatnia – warstwa zewnętrzna powinna chronić przed deszczem i wiatrem. Tutaj sprawdzą się wodoodporne tkaniny. Pamiętajcie, że odporność dziecka buduje się między innymi wychodząc na spacery w różnych warunkach pogodowych, nawet tych niesprzyjających.

Warstwa dotykająca bezpośrednio powierzchni skóry dziecka musi zapewniać maluchowi swobodę ruchów, i być dopasowana do warunków pogodowych (krótki rękawek, długi rękaw). Nie może być sztywna, ciasna i niewygodna. Pierwsza warstwa otula ciało dziecka, więc musi być uszyta z jak najbardziej naturalnych materiałów, bez sztucznych domieszek.

Przykładowa warstwa podstawowa ubranek dla niemowlaka:

Warstwa ciuszków znajdujących po środku daje komfort cieplny. Oto jest przykładowa wersja dla dziecka ubranego na cebulkę:

  • Bluza dresowa zapinana na zamek
  • Sweterek
  • Spodnie dresowe lub dżinsowe
  • Cienkie nieprzemakalne spodnie zakładane na normalne spodenki niemowlęce

Trzecia warstwa ma szczególne zadanie. Jej zadaniem jest chronić przed odczuwaniem dyskomfortu w niskich temperaturach przez małe dzieci w chłodne dni.

Przykładowa warstwa trzecia zewnętrzna będzie wyglądała tak:

  • Kurtka
  • Ocieplany płaszczyk przeciwdeszczowy
  • Kombinezon jesienny wodoodporny

 

komplet ubranek dla noworodka na czas jesieni - ubieranie na cebulkę

Jak ubrać przedszkolaka na cebulkę?

Przedszkolaki mogą być już ubrane tak jak my dorośli, bo są w ciągłym w ruchu. Biegają, skaczą, poznają świat inaczej niż niemowlęta w wózku spacerowym. Pamiętajcie, że gdy w środku dnia zrobi się cieplej, zawsze możecie jedną warstwę zdjąć. Ubieranie dziecka na cebulkę jest dlatego bardzo praktyczne.

Jak ubrać dziecko na spacer, gdy jest 10 stopni?

Ponownie w takie chłodniejsze dni sprawdzi się ubieranie dziecka na cebulkę. Kilka warstw ubranek da dziecku ciepło i ochronę przed nieprzyjemnym wiatrem. Pamiętajcie o zabraniu dodatkowego kocyka dla malucha, który na spacer jedzie w wózku. Warto jest mieć kocyk i folię przeciwdeszczową cały czas w wózku, i w razie potrzeby tylko wyjąć dodatkowe okrycie.

Dowiedz się, jak łączyć ubranka niemowlęce ze sobą

Ostatnie jesienne kwiaty- dziecko na jesiennym spacerze obserwuje przyrodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *