Suszarka automatyczna i ubranka niemowlęce

Dostaliśmy wiele zapytań o suszarkę automatyczną po publikacji tekstu o ubrankach i suszarce. Pytaliście o to, co znajduje się w filtrach urządzenia i ile wody zgromadzi się podczas jednego cyklu. Zastanawialiście się, czy ubranka wychodzą z suszarki rzeczywiście zniszczone. Czy suszarka i ubranka dla niemowląt idą w parze? Czy ubranka dla noworodka można suszyć w suszarce?

Co zostaje w filtrze po suszeniu ubranek niemowlęcych? Czy ubranka dla noworodka można suszyć w suszarce?

Pytanie o zawartość filtra jest uzasadniona. Widać po niej ile drobinek, włókien, włosów i innych paproszków zbiera się w filtrze. Suszarka pomieści około 8 kg ubranek niemowlęcych (sprzęt o takiej pojemności ma autorka tekstu czyli mama Alicja). Każdy cykl to pełna kaseta filtra do wyczyszczenia. Zawartość trafia do śmieci zmieszanych, nie nadających się do recyklingu. Jak widać na zdjęciu, jest tego całkiem sporo. Ubranka niemowlęce podczas procesu suszenia gubią włókna. Na pewno ich trwałość skraca się, ale z drugiej strony każdy rozmiar ubranka dla niemowląt maluszek używa naprawdę krótko. Na przykład rozmiar 56 ciuszków bobas ponosi przez pierwszy miesiąc życia. To zbyt krótki czas by suszarka wyrządziła jakieś nieodwracalne szkody. Zyskujemy mięciutkie ciuszki nie wymagające prasowania i gotowe do ponownego założenia już po 2 godzinach od rozpoczęcia cyklu suszenia.

Co zostaje w filtrze po suszeniu ubranek dla niemowląt - suszarka i ubranka

Ile wody zostaje po suszeniu ciuszków? Suszenie ubranek dla noworodka w suszarce

Druga sprawa pojawiająca się często w Waszych pytaniach to ilość wody odzyskanej przez suszarkę. Jest jej sporo. Nie trafia do pomieszczeń mieszkania, nie osadza się na oknach, nie przyczynia się do zagrzybienia i powstawania szkodliwych pleśni. Woda trafia podczas suszenia do szuflady na wodę i można ją po prostu wylać do zlewu lub zlać do wiaderka i wykorzystać. Taka ilość wody nadaje się do spłukania toalety lub podlania roślinek na zewnątrz. Pranie suszące się w mieszkaniu na linkach zwiększa wilgotność co sprzyja rozwojowi niechcianych grzybów i pleśnie, a tego nie chcemy. Ubranka niemowlęce wychodzą z suszarki całkowicie suche. Można też wybrać program Do prasowania. Wtedy ubranka wychodzą bardziej wilgotne i idealne do prasowania. Jednak większość rodziców nie ma ani czasu, ani chęci, ani nawet najmniejszej przyjemności w prasowaniu. Czas zaoszczędzony dzięki suszarce można poświęcić dziecku lub sobie.

Ilość wody z suszarki po ubrankach dziecięcych

Prasowanie ubranek a suszarka

Suszarka automatyczna uwalnia od prasowania na dobre. Zyskujecie mnóstwo czasu na naprawdę ważne dla Was sprawy. Ubranka wychodzą z suszarki miękkie, ciepłe, i wystarczy je tylko dobrze złożyć, a następnie odłożyć na miejsce do szafy. Pożegnajcie swoje żelazko, a powitajcie sporo wolnego czasu na przyjemności i rozwój.

Czy ubranka dziecięce wolno suszyć w suszarce?

Mama Alicja sama przyznaje, że często postępuje wbrew metkom body i półśpioszków, i wrzuca do suszarki ubranka z oznaczeniem zakazu suszenia w suszarkach bębnowych. Ubranka bawełniane z takim oznaczeniem zazwyczaj pozostają w stanie niezmienionym. Dotyczy to ubranek firmy Mrofi. Oczywiście, nie polecamy takiego postępowania, chyba, że lubicie eksperymentować i sprawdzać samemu.

 

Jeśli macie jakieś pytania o suszarkę automatyczną to śmiało piszcie. Chętnie pomożemy!

Poczytaj o zaletach i wadach suszarki

Dowiedz się ile kosztuje suszenie w suszarce automatycznej

Dowiedz się co jest zakazane podczas korzystania z suszarki automatycznej

Przeczytaj, ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *