Suszarka automatyczna i ubranka niemowlęce – czego robić nie wolno

Suszarka do ubranek dla niemowlątGóra ubranek piętrzy się i czeka na upranie. Część naznaczona marchewką, inne z finezyjnymi plamami po brokule. Wszystkie spokojnie czekają na swoją kolej w koszu. Na zewnątrz jest już chłodniej i ciuszki nie schną tak szybko, a nie każdy ma ogromny zapas ubranek na zapas. Z pomocą przychodzi suszarka, która w 2-3 godziny rozprawi się z mokrym praniem na dobre. Jeśli posiada się suszarkę nie trzeba mieć wielu kompletów ubranek na zmianę. Czy suszarka automatyczna i ubranka niemowlęce to udany duet? Ten cudowny wynalazek ułatwia życie i uwalnia mieszkanie od suszarki tradycyjnej stojącej na środku salonu. Jakie niespodzianki czyhają na ubranka niemowlęce w suszarce automatycznej? Czy są jakieś minusy suszenia ciuszków nie na świeżym powietrzu?

Grzech numer 1 czyli przeładowanie suszarki. Czy ubranka dla noworodka można suszyć w suszarce?

Jeśli w suszarce wyląduje zbyt duża ilość ubranek, nie będziecie zadowoleni. Suszarka starając poradzić sobie z przeładowaniem będzie próbowała wydłużyć cykl. Wszystko jednak na nic. Ubranka dla niemowląt wyjmiecie z suszarki wilgotne mniej lub bardziej, i trzeba będzie je i tak rozwiesić na linkach i pozostawić do wysuszenia. To nie ma sensu. W ten sposób można tylko przedobrzyć i przekombinować. Stracicie czas i pieniądze wyrzucone na prąd potrzebny suszarce do pracy na wydłużonym programie. Cokolwiek robicie, nie wkładajcie zbyt dużo ubranek do jednego załadunku.  Jeśli przeładujecie pralkę to suszarka także będzie nadmiernie obciążona. Ubranka włożone do suszarki na ścisk wyjdą z niej mokrawe i wygniecione. Za karę postoicie dłużej z żelazkiem, oczywiście jak już ciuszki dziecięce doschną na linkach.

Grzech numer 2 czyli nie wkładaj do suszarki ubrań do tego nie przeznaczonych

Nie wszystkie ubranka nadają się do suszarki. Niektóre już na pierwszy rzut oka wyglądają jakby miały z niej wyjść o dwa rozmiary za małe. Wełniany sweterek i jedwabna sukienka nie wyjdą korzystnie na suszeniu automatycznym, o czym z pewnością powie Wam metka. Całą prawdę znajdziecie na metce. Producent deklaruje, czy jego produkty nadają się do suszenia automatycznego. Jednak nasz producent ciuszków dla najmłodszych nie zaleca suszenia swoich ubranek w suszarkach. My się go nie posłuchaliśmy i ubranka suszyliśmy bez problemu. Musicie jednak pamiętać, że jeśli suszycie wbrew metce to robicie to na własne ryzyko. A co może się stać? Ubranko może zmienić rozmiar na mniejszy więc nie warto.

Grzech numer 3 czyli nie czyszczenie filtrów suszarki

Suszarka ma filtry zbierające wszystko co osiadło na ubraniach. Znajdziecie tu nitki, włókna, kurz, włosy, pyłki, sierść zwierzaków, i różne różności trudne do nazwania. Po każdym suszeniu jest tego mnóstwo. Każdy cykl suszenia należy rozpocząć sprawdzeniem zapełnienia filtrów. A co jeśli nie będziemy czyścić filtrów? Do prosta droga do zepsucia sprzętu. Suszarka przegrzeje się, będzie przedłużać cykl suszenia, a i tak otrzymacie wilgotnawe ubranka, nie odkłaczone do końca. Czyszczenie zajmuje tylko chwilkę i warto puszczać załadunek z pustymi filtrami.

 

Przygotowaliśmy dla Was specjalny kod rabatowy na nasze ubranka niemowlęce. Jeśli myślicie, że suszarka automatyczna i ubranka niemowlęce to zgrany zespół ułatwiający Wam życie to zapraszamy do naszego sklepu na zakupy. Wystarczy wpisać kod podczas składania zamówienia w SzipSzop.pl. Kod rabatowy dający 5% rabatu na nasze ubranka to:

SUSZYMY5

Ubranka niemowlęce w suszarce

O suszarkach i suszeniu ubranek dla maluchów pisaliśmy już całkiem sporo. O zaletach i wadach suszenia ciuszków niemowlęcych w suszarce możecie poczytać tutaj. Wyliczony koszt suszenia garderoby znajdziecie tutaj. I suszenie ubranek od strony technicznej opisaliśmy tutaj. Zapraszamy do lektury:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *