Jak znaleźć humor na Święta Bożego Narodzenia?

Święta z dziećmi - wspólne przygotowania do Bożego NarodzeniaTen pośpiech, ten tłum, ten pęd. Czy macie wrażenie, że czas z roku na rok biegnie coraz szybciej? Kiedyś tydzień trwał 7 dni, a teraz trwa 2. Dopiero był poniedziałek, a już jest czwartek. Podobnie jest ze świętami Bożego Narodzenia. Wydaje się, że dopiero co malowaliśmy pisanki na Wielkanoc, a tutaj Wigilia puka już do drzwi. Co niektórzy znajdują nawet pierniki staropolskie pochowane po szafkach i zapomniane na rok cały. Jak w tym nieustająco pędzącym czasie znaleźć czas dla siebie i dziecka? Jak się zatrzymać i pokazać dziecku radość płynącą z tego czasu? Oto kilka prostych sposobów na bliski czas z maluchem i najlepsze Święta z dziećmi.

Jak przygotować Święta i nie zwariować? Podziel się obowiązkami

12 potraw, lśniące okna, błyszczący dom, spakowane prezenty, ciasta jak z żurnala – wymagania są spore. Deleguj zadania. Nie bierz wszystkiego na siebie. Dzieci mogą pomóc w przygotowaniach. Chociażby krojenie sałatki jarzynowej bezpiecznym plastikowym nożem pod nadzorem rodzica sprawi, że maluch poczuje się potrzebny podczas przygotować. Będzie ćwiczył krojenie, smakowanie pojedynczych jarzyn, i mieszanie łyżką. Oczywiście, zajęcie trzeba dopasować do wieku dziecka, ale zawsze można znaleźć prostą czynność, taką jak układanie klocków, pluszaków, która będzie dotyczyła najmłodszych dzieci. Ważne, że robicie to razem, wspólnie, bo liczy się właśnie ten wspólnie spędzony czas.

Włącz świąteczną muzykę i lampki

Trochę koloru i muzyki, i świat nie prezentuje się już tak szaro i ponuro. Wiadomo, że dzieci uwielbiają uczestniczyć w ozdabianiu domu. Wystarczy m tylko na to pozwolić. Pozwól dowolnie, a nie pod linijkę, ubrać choinkę. Dobrym pomysłem są naklejki na okna z postacią Mikołaja, bałwankami, śnieżynkami, choinkami, reniferami. A wszystko to w akompaniamencie świątecznych zimowych piosenek. Ozdobione okna będą się prezentowały świetnie ponieważ to właśnie dzieci je udekorowały.

Lampki choinkowe i święta z dziećmi

Świąteczne ubranka

Świąteczne piżamy, Mikołajowe pajacyki, body na Święta, kuchenne fartuszki z motywami bożonarodzeniowymi – to wszystko tworzy nastrój przed samymi Świętami. Kiczowate świąteczne sweterki stały się już tradycją w niektórych domach. Niektórzy świętują w eleganckich ubraniach, a inni wolą jednak podejść do tematu luźno i wygodnie, pojawiając się na spotkaniach rodzinnych w jaskrawym swetrze z wielką podobizną renifera Rudolfa. Każdy sposób jest dobry ponieważ jest to Twój sposób.

Poczytaj o innych sposobach nastrajania siebie i dzieci na Święta

Zobacz ubranka świąteczne dla noworodka i niemowlaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *