W czym śpi niemowlę latem?

w jakich ubrankach śpi niemowlak w lato

O ile łatwo jest ubrać niemowlę w chłodniejsze dni, to ubieranie małego dziecka w upały stanowi już problem. Rodzice stoją przed wieloma dylematami ubraniowymi. Nie wiedzą, czy zakładać skarpetki, gdy temperatura przekracza 30 stopni. Czy przykrywać malucha podczas snu latem? W czym śpi niemowlę latem? Jak właściwie ubrać niemowlaka, by się wyspał, i by go nie przegrzać? Maluszek ubrany zbyt grubo będzie spocony i nie będzie mu łatwo zasnąć. Jak zatem rozsądnie podejść do tematu?

Jak sprawdzić, czy dziecku jest zimno lub gorąco?

Temperaturę zawsze sprawdzaj dziecku na karku. Spocony gorący kark oznaczał będzie, że maluch nie czuje się dobrze w danym ubraniu. To oznacza, że ciuszki są za grube. Bobas ma na sobie za dużo warstw. Jest mu zwyczajnie za gorąco. Przegrzanie nie prowadzi do niczego dobrego, i nie jest dla dziecka przyjemne.

Latem wykluczone są body z długim rękawem dla niemowlaka do spania, w których dzieci w czasie upałów czułyby się naprawdę niekomfortowo. Bezpieczne i wygodne ciuszki na lato będą przewiewne i cienkie.

Ubranka niemowlęce na lato

Ubranka niemowlęce na lato z krótkim rękawem powinny być uszyte z jak najbardziej naturalnych materiałów. Mowa tu o takich tkaninach jak bawełna, lub nawet szalenie ostatnio popularna i już łatwo dostępna bawełna organiczna. Takie tkaniny są bezpieczne dla niemowląt i przyjazne dla skóry noworodka i niemowlaka.

 

Latem ubranko, które jest najbardziej popularne to rampers. Rampersik to pajacyk z krótkimi rękawkami i nogawkami. Ten ciuszek nadaje się do snu dla maluszka i jest idealny do założenia w domu, podobnie jak body z krótkim rękawkiem. Te ubrania są całkowicie wystarczające do zakładania w domu na czas snu dla dziecka.

Kompletując wyprawkę dla dziecka urodzonego latem, pamiętajcie o przewiewnych bawełnianych rampersach, które nadają się oczywiście nie tylko do spania, ale również jako ubranko codzienne na spacer latem, drzemkę w ogrodzie, lub wizytę w piaskownicy podczas spaceru.

Czy i czym przykrywać dziecko latem?

Latem w domu jest równie gorąco, co na zewnątrz. Wszelkie kołderki i śpiworki polarowe odpadają, bo są przeznaczone na inną temperaturę otoczenia i inne chłodniejsze pory roku. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak i czym najlepiej przykryć malucha do snu. Ważne by malucha nie przegrzać. Jeśli rodzic czuje, że i jemu jest gorąco w sypialni, i sam nie przykryłby się kołdrą, malucha też nie należy taka kołderką zakrywać.

Na rynku dostępne są cienkie kocyki na lato dla dziecka. Ponadto, kupicie doskonałe tetrowe lub muślinowe śpiworki do spania dla niemowląt. Jeśli koncept śpiworka do spania jest wam obcy, wystarczy maluszka przykryć pieluszką tetrową lub flanelową.

Jak ubierać dziecko do snu – jak ubrać niemowlę w letnie dni?

W domowych warunkach wystarczy dziecku założyć body z krótkim rękawkiem lub luźny letni rampers. Takie ubranka niemowlęce w zupełności wystarczą, gdy za oknem, ale i w pomieszczeniu termometr pokazuje wysokie wartości. Dziecko nie może być przegrzane i musi mieć swobodę ruchów.

Zbyt ciasne i przylegające do ciała ubranie również będzie potęgowało uczucie gorąca. W upalny wieczór nie założycie maluchowi body i śpioszków, bo będą to dwie warstwy tkaniny na raz, co będzie zbyt grubym strojem na gorące dni. Body nie może być za małe, bo wtedy będzie ściskało malucha w ramionach i w pachwinach.

Najważniejsze by maluch nie czuł się spocony i nie był przegrzany.

Rampers niemowlęcy na lato do spania

Czym przykrywać niemowlę w upalne dni?

W upalne dni postawcie na cienkie kocyki niemowlęce lub po prostu pieluchy tetrowe, a może specjalnie profilowany śpiworek tetrowy zapinany na zamek. W śpiworku maluch będzie zawsze przykryty, nie rozkopie się. Zmiana pieluszki w nocy będzie wymagała tylko rozpięcia zamka śpiworka, i wymiany pieluchy.

Body z krótkimi rękawkami dla niemowlaka – podstawa szafy niemowlęcej na lato

Wyprawka dla noworodka może śmiało funkcjonować bez sukienki, spódniczki, czy piątej pary rajstopek. Ale bez body dla niemowląt nie ma wyprawki. Body na krótki rękaw to podstawa szafy niemowlaka na lato. Gdy słońce zaczyna mocniej grzać, i zastanawiacie się, jak ubierać dziecko w taką pogodę, warto wymienić zapas bodziaków z długim rękawkiem na bodziaki z krótkim rękawkiem z bawełny. Ważne by mieć ich zapas i wymieniać w razie konieczności, gdy przydarzy się plama podczas posiłku, gdy maluch uleje, lub pieluszka zacznie przeciekać.

Delikatne i cienkie body bawełniane przyda wam się codziennie. Zestawicie je z szortami dla niemowląt, spódniczkami, lub będą funkcjonowały solo.

W czym powinien spać noworodek? Dopasuj ubranka do temperatury otoczenia

Noworodek, podobnie jak niemowlę, nie może być przegrzewany. Ważne by ubierać dziecko stosownie do temperatury otoczenia. Pamiętaj, że jeśli tobie jest gorąco, to bobasowi także. Wybierz lekkie ciuszki dla noworodka, które pasują do temperatury otoczenia. Idealne będzie bawełniane body z krótkim rękawem dla dziecka, lub przewiewny rampers dla dzieci. Noworodek dobrze będzie czuł się w takich luźnych strojach, które nie krępują jego ruchów, i w których wygodnie mu będzie zasypiać.

Jeśli zastanawiasz się, jak ubierać dziecko do spania latem, i jakie ubranka niemowlęce wybrać do letniej szafy dziecięcej, to najprostszą odpowiedzią będzie: naturalne, cienkie, i przewiewne.

Materiały ubranek najlepsze na upały dla dziecka

Mama zawsze sprawdza metki ubranek przed ich zakupem. Pierwsze miejsce na metce body lub rampersa powinna zajmować bawełna. Najlepiej byłoby, gdyby był to jedyny składnik materiału ubranka dla maluszka. Ciuszki z bawełny są najbardziej naturalne i przyjazne dla twojego dziecka. Takie ubranka wybieraj w pierwszej kolejności, bo posłużą dziecku długo. Najlepiej ubierać dziecko w sprawdzone bawełniane ubrania, najbardziej przyjazne dla jego skóry w zasadzie o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *