Czy kupować rozmiar 50 dla noworodka?

Zestaw ubranek dla noworodka w rozmiarze 50

Rozmiar 50 to rozmiar ubranek przeznaczony dla wcześniaków, czyli maluchów urodzonych przedwcześnie, czasem sporo przed planowaną datą porodu. Znajduje się tuż przed typową rozmiarówką niemowlęcą. Ubranka w takim rozmiarze są naprawdę malutkie, i nie są oferowane raczej w gotowych kompletach wyprawki. Czy kupować rozmiar 50 dla noworodka? Czy kupione na zapas ubranka przydadzą się? Rozmiaru 50 rodzice nie planują w zakupach. Malutkie ubranka dla noworodka w rozmiarze 50 kupuje się po porodzie, a więc są to zakupy nagłe i niezaplanowane.

Jaki rozmiar ubranek kupić dla noworodka?

Typowy rozmiar ubranek dla dziecka to rozmiar 56 i 62. Gotowe listy ubrań dziecięcych dla przyszłych rodziców zawierają rozpiskę właśnie takich ciuszków. Najczęściej rodzice decydują się kupić ubranka w rozmiarze 56, dokładając na wszelki wypadek większy rozmiar ubranek 62, gdyby dziecko przyszło na świat większe, niż wskazywało na to badanie usg, co zdarza się bardzo często.

Oczywiście działa to także w drugą stronę, czyli maluch wyglądający podczas badania usg na sporego, w rzeczywistości okazuje się mniejszy. Nie warto więc stawiać wszystkiego na jedną kartę i kupować jednego rozmiaru ubranek dla niemowlaka.

Jaki rozmiar ubranek wybrać dla dużego malucha?

Jeśli dziecko urodzi się duże, warto postawić na rozmiar 62, z perspektywą na rozmiar 68 w niedalekiej przyszłości. Body kopertowe dla noworodka są szyte właśnie w takich rozmiarach, i są bardzo wygodne dla maluszka i dla rodziców.

Nie warto jednak kupować ubranek na zapas. Najlepiej wybrać ubranka potrzebne na teraz, a z czasem dokupywać większe rozmiary, bo być może w międzyczasie będzie zmiana pór roku, i nowy rozmiar będzie już musiał mieć długie rękawki lub będzie musiał mieć wersję z krótkimi rękawami.

Rozmiary ubranek dla niemowląt ściąga

Tabela rozmiarów niemowlęcych zaczyna się od rozmiaru 56 przeznaczonego dla noworodka. Zakup ubranek rodzice zaczynają właśnie od tego rozmiaru. Jeśli nie wiecie, jaki rozmiar ubranek wybrać dla noworodka, to ten rozmiar jest tym właściwym.

Najmniejsze ubranka znajdziecie również w rozmiarze 62 świetnym i chętnie wybieranym dla noworodka. Jeśli nie wiecie nadal jaki rozmiar wyprawki dla noworodka wybrać, to rozmiar 62 także będzie tym odpowiednim.

Następnie przechodzimy do rozmiaru 68, który przypada na 3-6 miesiąc życia, oraz rozmiar 74 przypadający na 6-9 miesiąc życia.

Rozmiar 80 założy maluch w wieku około 9-12 miesięcy. Aż wreszcie rozmiar 86 przypadnie na 12-18 miesiąc życia.

Rozmiary zależą od wzrostu i wagi dziecka. Starsze dzieci rosną w różnym tempie, więc nie warto kierować się tabelkami, tylko rzeczywistą wielkością malucha.

Mamy w ciąży kupują ubranka niemowlęce

Ubranka dla noworodka – o czym warto pamiętać podczas zakupów?

Podczas kompletowania wyprawki skupcie się na jakości ubranek. Warto by były jak najwyższej jakości, uszyte z najlepszych tkanin bo skóra dziecka na ciągły bezpośredni kontakt z tkaniną. Polecamy materiały takie jak bawełna i bawełna organiczna, które pozwalają skórze dziecka oddychać. Ubranka niemowlęce z bawełny organicznej i bawełny będą najlepszym wyborem dla malucha.

Spójrzcie także na jakość wykonania. Jeśli w nowym ubranku prują się już szwy, a aplikacje odpadają, to co stanie się po pierwszym praniu? Polskie ubranka niemowlęce słyną z doskonałej staranności wykonania.

Jakie materiały wybrać dla noworodków?

Jeśli zastanawiacie się, jakie tkaniny wybrać dla noworodka, to odpowiedź brzmi jak najbardziej naturalne, bez sztucznych domieszek. Skóra dziecka na ciągły i na dodatek bezpośredni kontakt z tkaniną, więc wybierać ją należy rozważnie. Patrzcie na metki i szukajcie bawełny na pierwszym miejscu.

Jeśli należycie do rodziców, którzy kupili rozmiar 50 ubranek dla wcześniaka, to tym bardziej skupcie się na bawełnie organicznej i bawełnie.

Rozmiar ciuszków dla dzieci – co jeśli kupimy zły rozmiar ubranek dla noworodka?

Przy wyborze rozmiarów dla noworodka rodzice kierują się zwykle wskazaniami badania usg. Wokół rozmiarów toczy się ciągła dyskusja – który rozmiar wybrać na początek, 56 czy 62? Wyprawka dla noworodka to nie lada wyzwane dla przyszłych rodziców. Odpowiedni rozmiar ubranka może po narodzinach dziecka okazać się całkowicie niewłaściwy. Zostajecie wtedy z nowymi ubrankami, które już upraliście, uprasowaliście i złożyliście do szafy.

Teoretycznie więc są uznane za używane. Nie możecie ich zwrócić do sklepu. Możecie podarować je komuś z rodziny, oddać do domu samotnej matki, lub sprzedać jako całą wyprawkę gotową do użycia. W ten sposób możecie komuś pomóc lub odzyskać część pieniędzy, i przeznaczyć je na zakup nowych ubranek.

Jaki rozmiar sprawdzi się lepiej – 56 czy 62?

Wyprawka skompletowana w różnych rozmiarach jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Zawsze jeden z wybranych rozmiarów, rozmiar 56 czy 62, będzie pasować na dziecko. Typowym rozmiarem początkowym jest rozmiar 56, ale warto kupić kilka sztuk body i śpioszków większym rozmiarze na wszelki wypadek.

Warto jest też mieć gotową wyprawkę, gdy zbliża się termin porodu. Nie czekajcie na ostatnią chwilę z zakupami. Jeśli nie wiecie, kiedy w ciąży zacząć kompletować wyprawkę, zapytajcie swoich znajomych, poszukajcie informacji w internecie i wzorujcie się na innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *