Jesień

Zgaduj Zgadula, co wspólnego z jesienią ma cebula 🙂

Oprócz syropu z cebuli na przeziębienie oczywiście.

Ubranie na cebulkę rzecz jasna.

ubieramy dziecko w kilka warstw podczas jesieni i wiosny

Poczuliście już wrześniowe chłodne poranki i orzeźwiające wieczory, gorące środki dnia? Jedną nogą jakby w lecie, a drugą w jesiennym chłodzie. Rano już przydaje się jesienna kurtka, a w czasie dnia ciągle czuć sierpniowy luz na krótki rękawek.

I jak tu wybrać ubranka dla dziecka, żeby malucha nie zagotować, ale i nie przeziębić? Maluszki wózkowe na pewno cieplej niż te biegające, ciekawe świata, których wszędzie pełno. Przydaje się bluza dresowa gotowa zawsze spełnić funkcję tymczasowej kurtki jesiennej. W domu, ale i na spacerze fajnym pomysłem jest użycie kamizelki dresowej. Bezrękawnik chroni plecy i tułów dziecka. Jesienią i zimą w domu idealnie sprawdza się jako ubranko zakładane na body niemowlęce.

ciepły bezrękawnik na czas jesieni dla dzieci

Pora też na zmianę obuwia dziecięcego. Wyskakujemy z sandałków i przesiadamy się na tenisówki i trzewiki, a jeśli aura płacze deszczem – kalosze świetne do skakania po kałużach i po tak lubianym przez dzieci błotku. Jesień nie musi być nudna! Kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy, cienka czapka oraz koszyczek i wybieramy się na poszukiwanie kasztanów.

Dla dzieci najmłodszych zwiedzających świat w wózku przydaje się kocyk, który w przypadku zmiany pogody na gorszą łatwo nałożyć maluchowi na nogi i zapewnić ciepło. Pamiętajcie o folii przeciwdeszczowej na wózek bo ulewa potrafi złapać w miejscach najbardziej oddalonych od domu.

I w końcu pamiętajcie, że lato już za rok!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *