Odbijak dla niemowlaka – czy zasługuje na kciuk w górę czy nie?

Wyprawka niemowlęca jest pełna produktów niemowlakowi niezbędnych, ale też i zupełnie niepotrzebnych, bez których maluch i rodzice poradzą sobie doskonale. Pewnie zastanawiacie się jak na tym tle wypada odbijak dla niemowlaka, który jest w sumie niezbyt znanym produktem o dziwnej nazwie. Czy to przydatny gadżet niemowlęcy? Da się bez niego żyć?

śliniak dla dziecka na ramię rodzica

Co to w ogóle jest ten odbijak?

Nazwa wzięła się od procesu odbijania maluszka po posiłku. Maluch, który napije się mleka jest noszony przez rodziców w różnych pozycjach, tak by mu się odbiło. Wtedy zazwyczaj ucina sobie przyjemną drzemkę dając rodzicom czas na regenerację i odzyskanie wigoru. Małe dzieci podczas tego procesu często ulewają małymi ilościami mleka lub całkiem dużymi. Rodzice najczęściej mają zarzuconą na ramię pieluszkę tetrową. Pieluszka ma chronić ubranie rodzica przez zabrudzeniem, zmoczeniem. Jednak stara poczciwa tetra nie jest wodoodporna, chociaż jest przyjemna w dotyku dla dziecka, który o tetrę właśnie opiera główkę. I wtedy wkracza on – cały kolorowy i jednocześnie wodoodporny i ratuje bluzkę Mamy przed plamami. Drodzy Państwo, poznajcie odbijak dla niemowlaka, czyli inaczej śliniaczek dla niemowlęcia i ochraniacz dla rodzica. Odbijaczek został zaprojektowany i skrojony tak by pasował do ramienia osoby dorosłej. Miękki materiał odbijaczka jest świetny dla delikatnej skóry dziecka. Projektant dba by wszystkie odbijaki były bajecznie kolorowe.

Odbijaczek dla dziecka na ramię mamy

Kiedy przyda się odbijaczek dla maluszka?

Ten wynalazek ułatwiający życie rodziców i dziecka zajmuje bardzo mało miejsca więc możecie go ze sobą zabrać wszędzie, na przykład w torbie od wózka lub w torebce Mamy, plecaku Taty. Przyda się wszędzie gdzie podróżujecie z maluchem i karmicie. Odbić po posiłku możecie niemowlaka w restauracji bez konieczności owijania się mniej elegancką pieluszką tetrową. Przyda się podczas wizyty u Dziadków. Wykorzystacie go wszędzie tam, gdzie niemowlę pije mleko, a następnie nosi się je na rękach do odbicia. Najczęściej jednak przyda się w domu. Praktycznie jest mieć w zapasie kilka czystych odbijaczków na wszelki wypadek. Tkanina tego praktycznego śliniaczka jest także barierą ochronną pomiędzy ubraniem osoby dorosłej a delikatną skórą dziecięcej buzi.

Czy odbijak dla niemowlaka musi się znaleźć na liście wyprawki dla noworodka?

Na pewno byłby świetnym pomysłem na prezent dla noworodka lub na przyjęcie baby shower. Jeśli zastanawiacie się co kupić dziecku, które właśnie przyszło na świat, a rodzice mają już skompletowaną całą wyprawkę, kupcie odbijaczek bo na pewno go nie mają. Być może nie słyszeli o tym produkcie i z pewnością ucieszą się z tak odmiennego prezentu. Docenią coś innego niż body i śpioszki, które są najchętniej ofiarowanymi w prezencie produktami dla noworodka i na przyjęcie baby shower. A czy sami powinniście kupić odbijak? Czy przyda się? Oczywiście, że się przyda! Został zaprojektowany by ułatwiać życie młodym rodzicom. To ciekawy produkt, który służy jednocześnie rodzicowi i dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *